آغاز-خروج-نیروهای-روسیه-از-سوریه

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که روند خروج نیروهای نظامی کشورش از سوریه را آغاز کرده است.

به گزارش افغان نیوز: سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه گفته است که خروج نیروهای روسیه از سوریه به  دستور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور صورت می‌گیرد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز گذشته (دوشنبه 20 قوس) در فرمانی، دستور خروج نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرد که براساس آن بخش اصلی و فعال مشارکت روسیه در مبارزه با تروریست ها در این کشور به پایان می رسد.

ساعاتی پس از این دستور پوتین؛ سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که نظامیان روسیه خروج از سوریه را شروع کرده اند و نخستین گروه آنها به میهن خود بازگشته است.

وی افزود که برنامه خروج نیروهای روسیه از سوریه با توجه به شرایط اجرا خواهد شد.

رییس جمهوری روسیه روز گذشته وارد سوریه شد و با همتای سوری خود دیدار کرد.

سرگئی سورووکین فرمانده نیروهای روسیه در سوریه دیروز در جریان دیدار پوتین از پایگاه حمیمم در ولایت لاذقیه سوریه برنامه خروج نیروهای این کشور را اعلام کرد.

وی گفت که 23 فروند هواپیمای نظامی و دو بالگرد نیروی هوافضای روسیه و پولیس نظامی و مرکز مین روبی و بیمارستان صحرایی وزارت دفاع، سوریه را ترک می کنند.

فرمانده نیروهای روسیه در سوریه گفت که باقیمانده نیروهای روسی و تسلیحاتی که در این کشور باقی می ماند می تواند با موفقیت از عهده وظایف محوله با کارایی سابق برآید.

روسیه در جریان مبارزه با گروهک تکفیری تروریستی داعش کمک های پشتیبانی از محور مقاومت انجام می داد و جنگنده های روس مواضع تروریست ها را بمباران می کردند.

آغاز خروج نیروهای روسیه از سوریه

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد