ائتلاف-دوستم،-نور-و-محقق-تداوم-نخواهد-یافت

سید ابراهیم عماد فرزند نور الله عماد معاون سابق حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید: ائتلاف شکل گرفته بین دوستم، عطا و محقق دوام ندارد چرا که هدف این ائتلاف منافع شخصی و گروهی می باشد.

سید ابراهیم عماد فرزند نور الله عماد معاون سابق حزب جمعیت اسلامی مردم افغانستان در گفتگوی ویژه به خبرگزاری افغان نیوز گفت: ائتلاف شکل گرفته بین دوستم، نور و محقق دوام ندارد و به زودترین فرصت شکست خواهد خورد، چرا که هدف از ایجاد این ائتلاف منافع شخصی است نه منافع ملی.

آقای عماد گفت: تاریخ نشان داده است که ائتلاف جنرال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی، عطا محمد نور والی بلخ و محمد محقق رهبر حزب وحدت ملی مردم افغانستان به شکست مواجه شده است، چرا که ائتلاف این سه نفر برای منافع ملی نبوده بلکه برای تامین منافع شخصی و گروهی اند.

به گفته این عضو حزب جمعیت اسلامی: در هر ائتلاف چند چیز نقش اساس دارند که اعضا یک ائتلاف باید هم‌فکر، هم اندیشه و دارای ایدئولوژی  مشترک باشند که اعضای ائتلاف  جنرال دوستم، محمد عطا و محمد محقق نه هم فکر اند، نه هم منطقه اند، نه هم قوم اند، نه هم زبان اند و نه هم ایدئولوژی اند که نشان دهنده ضعف این ائتلاف می باشد.

عماد افزود: از نسیه کرده، نقد بهتر است و اگر حکومت مشکلات دوستم را حل کند جنرال دوستم به این ائتلاف پایبند نخواهد بود و ائتلاف را ترک خواهد کرد.

او تاکید کرد: در ایجاد ائتلاف بین دوستم، نور و محقق، کشورهای خارجی نیز نقش کلیدی دارند که اگر حکومت افغانستان با کشورهای حامی این ائتلاف وارد مذاکره شود این ائتلاف را از بین می‌‍‌‌برند.

به گفته عماد: اعضا ائتلاف فکر می‌کنند که سه قوم افغانستان پشت سرشان ایستاده اند اما این صحت ندارد و دیگر مردم دنبال رو این افراد معامله گر نیستند.

او افزود: ائتلاف شکل گرفته میتواند محور فشار بالای حکومت باشد اما حکومت این را میداند که قیمت سران ائتلاف چند است و انرا پرداخت کند.

او افزود: 95 درصد حزب جمعیت اسلامی مخالف چنین ائتلاف اند و ایجاد این ائتلاف را به نفع ملت نمی‌داند. عماد تاکید کرد: عطا محمد نور به دنبال حفظ سرمایه خود است و صلاح الدین ربانی نیز ظرفیت رهبری حزب جمعیت را ندارد.

در همین حال بشیر احمد ته ینج سخنگو حزب جنبش ملی افغانستان گفت: ائتلاف رهبران احزاب جنبش ملی، جمعیت اسلامی و وحدت مردم  برای اصلاحات در درون حکومت شکل گرفته است تا زمانی که اصلاحات صورت نگیرد این ائتلاف بالای حکومت فشار وارد میسازد.

آقای ته ینج بیان داشت: ائتلاف بین جنرال عبدالرشید دوستم، عطا محمد نور، صلاح الدین ربانی و محمد محقق بر خلاف دولت جمهوری اسلامی افغانستان نیست و همه افراد که این ائتلاف را ایجاد کرده اند وظایف دولتی دارند و در ترکیب حکومت حضور دارند.

ائتلاف بین سه حزب مطرح کشور در کشور ترکیه جنجال‌های را به بار آورده است که حکومت برای برهم زدن این ائتلاف معصوم استانکزی را به کشور ترکیه فرستاده است.

 

 

 

 

 

ائتلاف دوستم، نور و محقق تداوم نخواهد یافت

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد