ارگ-امروز-یک-شنبه-ماتم-ملی-است

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که امروز( یک شنبه ۸ دلو)در سراسر افغانستان بیرق کشور، به حالت نیه افراشته درآورده شود.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است که طی‌ روزهای اخیر، تروریستان با انجام حمله‌های جنایت‌کارانه درکابل و ولایت‌های ننگرهار و قندهار شماری از هم‌وطنان ما را شهید و زخمی کرده و مردم ما را به گلیم غم و ماتم نشانده‌اند.

بنا بر این ارگ ریاست جمهوری به خاطر ادای احترام به قربانیان این‌ روی‌دادها، ام‌روز را ماتم ملی اعلام کرده و افزوده که بیرق افغانستان باید در سراسر کشور و نماینده‌گی‌های سیاسی در خارج از افغانستان به حالت نیمه افراشته، در آورده شود.

ارگ ریاست جمهوری گفته که به منظور رسیده‌گی به‌تر به مجروحین روی‌داد‌های متذکره و خانه‌واده‌ شهدا، دولت فردا را تنها درکابل رخصتی عمومی اعلام می‌‌دارد.

ارگ علاوه کرده که هم‌چنان پس فردا؛ یعنی سه‌شنبه به‌خاطر اتحاف دعا به روح شهدای روی‌داد‌های اخیر تروریستی، مراسم ختم‌های قران کریم در سراسر کشور برگزار گردد.

گفتنی‌ست که حملۀ انتحاری روز گذشته در شهر کابل در ذات خود یکی از کم‌سابقه‌ترین حملۀ تروریستی در شهر کابل بوده که در آن ۹۵ تن کشته و ۱۹۱ تن دیگر زخمی شده‌اند.

باید خاطر نشان ساخت که این حمله گروه طابان با واکنش‌های جهانی روبروشده و شماری از کشورهای گفته‌اند که طالبان به هدف شان نخواهند رسید.

ارگ: امروز یک شنبه ماتم ملی است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد