اسرائیل-در-فلسطین-شکست-خورده-است

محمد رضا مالکی رایزن فرهنگی ایران در کابل می‌گوید: همه ساله تجلیل از روز قدس در هفته آخر ماه مبارک رمضان نشان دهنده حمایت قاطع ملت های مسلمان از آرمان های مردم فلسطین و انزجار از اسرائیل غاصب می باشد.

محمد رضا مالکی رایزن فرهنگی ایران در کابل در گفتگوی ویژه با خبرگزاری افغان نیوز گفت: ملت مظلوم فلسطین تحت اشغال اسرائیل قرار گرفته و هرنوع ظلمی درحق این مردم روا داشته است و حقوق بشر جهانی نیز در دفاع از مردم فلسطین سکوت اختیار نموده است.

آقای مالکی با بیان این که فلسطین بعنوان قلب جهان اسلام محسوب می گردد وباید کشورهای اسلامی حمایت شان را از مردم مظلوم این سرزمین اعلام نمایند، خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی باید  جلو پیشروی اسرائیل غاصب درقلب جهان اسلام را بگیرند.

درعین حال وی ابراز تاسف می کند که بعضی کشورهای عربی هستند که از منافع اسرائیل در منطقه حمایت کرده با اینکه این رژیم قبله اول مسلمانان را تصرف کرده وهمه روزه ده ها مسلمان بیگناه را به خاک و خون می کشد.

با آن هم وی خاطر نشان کرد: همه ساله تجلیل از روز قدس در هفته آخر ماه مبارک رمضان نشان دهنده حمایت قاطع ملت های مسلمان از آرمان های مردم فلسطین و انزجار از اسرائیل غاصب می باشد.

با این همه او با ذکر این مطلب که یکی از آرمان های اصلی امام خمینی حمایت از دولت رنج دیده فلسطین در هفته آخر ماه مبارک رمضان است، تاکید کرد: ایران همواره حامی دولت فلسطین بوده و است.

رایزن فرهنگی ایران در کابل بیان داشت: اعلام حمایت از مردم و دولت فلسطین کم ترین کاری است که جامعه مسلمان میتواند انجام دهد و از این طریق به سایر کشورهای جهان نشان دهند که آنان حامی  ملت های مسلمان و مظلوم دردنیا می باشند.

به باور ملکی : تنها اعلام حمایت معنوی از ملت و دولت فلسطین کافی نیست بلکه باید تلاش بیشتری برای کاهش ظلم رژیم اسرائیل درحق مردم مسلمان فلسطین روی دست گرفته شود.

او با اشاره به فشار های طاقت فرسا وارده از جانب کشور های غربی بر روی ملت فلسطین ، تصریح کرد: ملت فلسطین در سال های اخیر با استقامتی که از خود به نمایش گذاشتند نشان دادند که در مقابل این فشار ها ایستادگی نموده که این مقاومت شان قابل ستایش است.

مالکی می افزاید: با وجود ایجاد مشکلات فراوان برای ایران از ناحیه ی حمایت از مردم فلسیطن ایران همواره از ملت و دولت فلسطین حمایت کرده است.

با آن هم وی خاطر نشان ساخت : اکثر تحریم های که علیه ایران از سوی جامعه جهانی صورت میگیرد ریشه در اعلام حمایت این کشور از ملت فلسطین داشته با آن هم ملت ایران به هر قیمت از ملت مظلوم فلسطین حمایت و پشتیبانی کرده است.

رایزن فرهنگی ایران در رابطه به تجلیل از روز قدس در افغانستان گفت: ملت افغانستان بیشتر از همه درک می‌کنند که کشور و ملت فلسطین چگونه تحت تاخت و تاز یک رژیم قرار گرفته است چرا که ملت افغانستان نیز سال های متمادی تحت اشغال قرار داشته و درد دیده می باشد.

قابل ذکر است: کشورهای اسلامی همه ساله ازجمعه آخر ماه مبارک رمضان بعنوان روز قدس تجلیل کرده و حمایت و همبستگی شان را از ملت و دولت فلسطین اعلام می نمایند.

اسرائیل در فلسطین شکست خورده است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد