اطفال-خیابانی-ورزشکار-می-شوند

خانه ورزش افغانستان اطفال خیابانی را جمع آوری و زمینه ورزش را برای آنها فراهم می‌کند تا اسعدادهای نهفته در این قشر محروم، پنهان نماند.

عاطفه فصیحی، مسئول خانه ورزش افغانستان در گفتگو ویژه با خبرگزاری افغان نیوز گفت: موسسه بخوان و رهبری کن از مدت یک ماه به این طرف خانه ورزش را ایجاد کرده است و اطفال خیابانی را جمع آوری و زمینه ورزش کردن را برای انها فراهم می‌کند‌.

در حال حاضر خانه ورزش از سه ناحیه شهر کابل 25 طفلل خیابانی را جمع آوری و هفته دو بار برای انها زمینه ورزش کردن را فراهم میکند تا این قشر محروم همانند دیگران ورزش کنند.

عاطفه می‌گوید: کودکان خیابانی آرزوهای زیاد دارند اما این آرزوها در کنار جاده‌ها تلف میشود و هیچ گونه زمینه برای بروز این استعدادها وجود ندارد. او افزود: "از اینکه در کنار اطفال خیابانی کار میکنم خیلی خوشحال هستم".

وی گفت: خانه ورزش برای اطفال خیابانی لباس، کفش، توپ و دیگر امکانات ورزشی را فراهم کرده است و هفته دو مرتبه نیز زمینه ورزش برای انها را در سالون‌های ورزشی فراهم می‌کند. عاطفه افزود: این اطفال توسط استادان حرفه‌ی که عضویت تیم ملی را دارند آموزش داده میشوند و فدراسیون فوتبال افغانستان نیز با خانه ورزش توافق کرده است تا این افراد را بعد از یک سال آموزش به لیک برتر معرفی کند.

 به گفته عاطفه فصیحی: از طفال خیابانی سوء استفاده صورت میگرد و خانواده‌های این اطفال که وضعیت اقتصادی مناسب ندارند، از سوء استفاده جنسی اطفال خود شان توسط بعضی از افراد خبر می‌دهند.

او بیان داشت: تیم خانه ورزش، اطفال را به مشوره خانواده های انها جذب میکند و به فامیل انها اطمنان می‌دهد که اطفال انها در جای مصون آموزش داده میشود.

اطفال که توسط خانه ورزش جمع آوری و تحت آموزش فوتبال قرار می گیرند، بین سنین 6 الی 18 می‌باشند و این برنامه فعلا در شهر کابل عملی میشود و خانه ورزش تصمیم دارد که این برنامه را در سال‌های آینده در سراسر کشور عملی سازد.

این اطفال برای مدت یک سال توسط خانه ورزش آموزش داده میشوند و بعد از سپری این مدت به لیک برتر افغانستان معرفی خواهند شد که اگر توانایی کافی داشته باشند به لیک، بازی خواهند کرد.

عاطفه گفت: موسسه بخوان و رهبری کن در تلاش است که ارزش یک طفل خیابانی را به وی معرفی کند و لبخند را بر لبان این کودکان جاری سازد. او افزود: ورزش کریکت نیز توسط خانه ورزش آغاز میشود که اطفال علاقمند ورزش کریکت باشند جذب خواهد شد.

این بانوی از دیگر شهروندان کشور نیز میخواهد که از اطفال خیابانی شرم نداشته باشند و به انها احترام کنند و نگذارند که این افراد به شکل نادرست بزرگ شوند.

عاطفه فصیحی اولین مدل بانو افغانستان است که مدت سه سال مدل لباس افغانی بود و در حال حاضر در سینما در یک سریال بازی می‌کند.

 

 

اطفال خیابانی ورزشکار می شوند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد