انتقاد-روسیه-از-سکوت-ناتو-در-افغانستان

نماینده ویژه روسیه برای افغانستان گفت که کشورش از ناتو که فضای افغانستان را در کنترل دارد، دربارۀ پرواز هلیکوپتر های ناشناس که گروه تروریستی داعش را تمویل می کنند توضیحات خواسته اما پاسخ این سازمان نظامی برای مسکو قانع کننده نبوده است.

به گزارش افغان نیوز: ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان گفت که کشورش درباره حمایت خارجی از گروه تروریستی داعش در افغانستان به شدت نگرانی دارد.

وی تصریح نموده:" ما درباره حمایت خارجی از بخش داعش در افغانستان نگرانی داریم. بارها موضوع انتقال جنگجویان داعش و سلاح‌های غربی توسط هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان را مطرح کرده‌ایم."

به گفته وی، روسیه بارها گزارش‌هایی را دریافت کرده که گویا گروه تروریستی داعش در افغانستان توسط هلی کوپترهای ناشناس تجهیز و تمویل می‌شوند.

نماینده ویژه روسیه برای افغانستان تاکید کرده که روسیه بارها این نگرانی خود را مطرح کرده اما ناتو در این باره معلوماتی ارایه نکرده است.

کابلوف افزوده که روسیه از ناتو که فضای افغانستان را در کنترل دارد، درباره این موضوع توضیحات خواسته اما پاسخ این سازمان نظامی برای مسکو قانع کننده نبوده است.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که مقام های امنیتی روسیه ادعا دارند که هم اکنون بیش از 10 هزار تروریست داعشی در افغانستان حضور دارند و بیشتر آنان در شمال افغانستان جا به جا شده اند.

روسیه بر این باور است که تروریستان داعشی در افغانستان یک تهدید جدی برای کشورهای آسیانه میان است.

 

انتقاد روسیه از سکوت ناتو در افغانستان

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد