انتقاد-عطا-محمد-نور-از-شورای-امنیت-ملی

عطا محمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان مدعی شده که شورای امنیت و امنیت ملی افغانستان با هدف ناامن کردن ولایت بلخ، افرادی را مسلح می‌کنند و به این ولایت می‌فرستند.

به گزارش افغان نیوز: آقای عطا محمد نور روز (سه‌شنبه، ۱۲جدی) در نشستی با هوادارانش در ولایت بلخ در شمال افغانستان مدعی شد که در جاده ۱۵ وزیر محمد اکبرخان، کوچه سوم، دست چپ، مهمان‌خانه شورای امنیت در اختیار کسی قرار گرفته و همچنین با فاصله حدود صد الی ۱۵۰ متر مهمان خانه‌ای دیگری متعلق به امنیت ملی افغانستان است که افرادی را از مزار، سمنگان و سایر ولایت‌های همجوار به آنجا برده می‌شوند.

آقای نور افزود که این افراد ساعت ۲ الی ۳ بامداد با خودروها به مهمان‌خانه امنیت برده و بعد در مهمانخانه شورای امنیت با کسانی ملاقات کوتاه کرده، برای آنان سلاح و پول داده می‌شود تا شهر مزارشریف را به "آشوب بکشاند".

رئیس اجرایی حزب جمعیت این افراد را "ولگرد" خواند و از دولت نیز انتقاد کرد، اسلحه و پولی که برای امنیت افغانستان باید هزینه شود برای "ویران کردن" مزارشریف توزیع می‌کند.

آقای نور گفت که درباره این اقدام‌های دولت به نیروهای ناتو، دفتر هیئت کمک سازمان ملل در افغانستان (یوناما)، کمیسیون مستقل حقوق بشر و حکومت مرکزی افغانستان مکتوب فرستاده است.

او گفت که فقط با مشوره مردم با این افراد "ضربه سختی وارد خواهد کرد".

به گفته او، مقام‌های ارشد افغانستان به نیروهای ارتش ملی در ولایت بلخ دستور آماده باش داده و به آنها گفته بودند که در برابر مردم دست به سلاح ببرند.

انتقاد عطا محمد نور از شورای امنیت ملی

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد