انفجار-و-انتحار-هیچ-ربطی-به-اسلام-ندارد

فاضل حسینی یک تن از علمای دینی می‌گوید: انفجار و انتحار که امروزه در افغانستان جریان دارد و جان‌ صدها شهروند بی‌گناه را میگرد هیچ ربطی به اسلام ندارد و کسانیکه چنین کاری را انجام می‌دهند فقد لباس اسلامی را بر تن کرده اند و مسلمان نیستند.

حجت الاسلام سید فاضل حسینی مدیر مدرسه علمیه سجادیه کابل در گفتگو با خبرگزاری افغان نیوز گفت: حملات انتحاری و انفجاری که  این روزها در کشور جریان دارد و جان صدها باشنده بی‌گناه این ملت مسلمان را می‌گیرد در اسلام جای ندارد و هر کس که خود را مسلمان گفته چنین عمل را مرتکب میشود، مسلمان نیست و فقد لباس اسلام را بر تن کرده است.

آقای فاضل گفت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن کریم است و کشتن انسان بی‌گناه، معصیت بزرگی قلمداد شده و دین اسلام در این ماه مبارک مسلمانان را به برابری، برادری و دیانت رهنمود می‌کند نه کشتار و خشونت.

این عالم دین بیان داشت؛ عالمان دین در کشور باید متحد شده و علیه کسانی که حملات انتحاری و انفجاری انجام می‌دهند ایستادگی کنند و به مردم تفهیم نمایند که چنین اعمالی در دین مبین اسلام جایگاهی ندارد.

حسینی حمله انتحاری روز چهارشنبه 10 جوزا کابل را محکوم کرد و گفت؛ در دین اسلام گفته نشده است که خود را در بین مردم انفجار کن و جان ده‌ها مسلمان بی‌گناه را بگیر و میلیون‌ها افغانی به مردم خساره وارد کن و همچنان نظم جامعه را برهم بزن.

دین اسلام دین خشونت نیست

آقای فاضل می‌گوید؛ دین اسلام دین محبت و صلح و آرامی است نه دین خشونت اما کشورهای غربی می‌خواهند که دین اسلام را طوری به جهانیان معرفی کنند که گویا اسلام یک دین خشونت طلب است.

به باور حسینی؛ دین اسلام هر روز در سراسرجهان گسترش پیدا می‌کند، و همه روزه صدها تن از ادیان مختلف به این دین مشرف می شوند.

او افزود؛ جهان غرب این را تحمل کرده نمی‌تواند که دین اسلام در کشورهای شان همگانی شود و به همین دلیل میخواهند اسلام را دین خشونت معرفی کنند.

در اخیر مدیر مدرسه علمیه سجادیه تاکید کرد: تنها راهی که میتوان با دشمنان دین مقابله کرد رجوع به اساسات دین اسلام است و آن هم از طریق قرآن و سنت پیامبر اسلام همه مذاهب اسلامی بین خود وحدت داشته باشند و متفرق نشوند.

حمله انتحاری روز چهارشنبه 10 جوزا در جاده 17 وزیر محمد اکبر خان جان 100 تن را گرفت و بیشتر از 400 تن دیگر را زخمی کرد که این حمله واکنش های اقشار مختلف جامعه را به همراه داشته است.

انفجار و انتحار هیچ ربطی به اسلام ندارد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد