باب-جدید-روابط-فرهنگی-میان-کابل-و-هیوستن-امریکا

شاروال هیوستن گفت که تلاش می کند تا از طزیق برنامۀ "شهر های خواهر" شهر هیوستن را با کابل وصل کرده و در نهایت باب جدید روابط فرهنگی بین دو کشور گشوده شود.

به گزارش افغان نیوز: در مراسم گشایش نخستین مرکز فرهنگی افغانستان در شهر هیوستن ایالت تکزاس امریکا، حمدالله محب، سفیر افغانستان در ایالات متحدۀ امریکا، سلوستر تورنر شاروال هیوستن، شیلا جکسن لی عضو کانگرس امریکا، شماری از نمایندگان تکزاس، بشیر صافی رئیس مرکز فرهنگی، و شماری از افغانان مقیم شهر هیوستن حضور داشتند.

آقای سلوستر تورنر، شاروال هیوستن، گفت تلاش میکند تا از طزیق برنامۀ "شهر های خواهر" یا شهر های که از لحاظ فرهنگی با هم روابط دارند، شهر هیوستن را با کابل وصل کرده و در نهایت باب جدید روابط فرهنگی بین دو کشور گشوده شود.

از سوی دیگر، حمد الله محب، سفیر افغانستان در ایالات متحده، افتتاح مرکز فرهنگی افغانها در شهر هیوستن امریکا را برای تامین روابط دو کشور بسیار سودمند خواند.

شیلا جکس لی، عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده، نیز در سخنرانی اش گفت که افغانها را، جزئی از تنوع فرهنگی شهر هیوستن خواند.

در ایالات متحدۀ امریکا، بر مبنای برخی آمار ارایه شده، جمعاً بیش از سه صد هزار افغان تبار زیست دارند که بیشترین آنان در ایالت های کالیفورنیا، نیویارک، ورجینیا، و تکزاس مقیم اند.

باب جدید روابط فرهنگی میان کابل و هیوستن امریکا

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد