بازداشت-پولیس-به-اتهام-قتل-در-غزنی

شش پولیس و ۲ فرد ملکی به اتهام قتل ۲ تن از باشندگان ولایت قندهار و ولسوالی قره باغ توسط نیروهای پولیس ملی ولایت غزنی دستگیر شدند.

به گزارش افغان نیوز: صبح امروز ( دوشنبه ۱۱ جدی) مل پاسوال محمد زمان، فرمانده پولیس ولایت غزنی به خبرنگاران گفت: ۶ پولیس ملی و محلی که در ولسوالی های گیلان و  قره باغ در حال اجرایی وظیفه بودند همراه با ۲ فرد ملکی به جرم قتل دستگیر شدند و ۲ میل سلاح و دو عراده موتر شان نیز ضبط شده است.

وی افزود: این قاتلان به جرم خود اعتراف کرده اند که یک نفر باشنده ولایت قندهار را در ولسوالی گیلان و یک نفر باشنده ولسوالی قره باغ ولایت غزنی را به قتل رسانیده اند.

این در حالی است که مردم ولایت غزنی از هشت ماه به این سو در نا امنی به سر می برند. چند روز پیش نیز پنج فرد ملکی از سوی گروه طالبان تیر باران شدند و برخی از مسافران در مسیر راه به اسارت برده شدند.

این گونه رویداد ها نشان می دهد که به این ولایت همچنان بی توجهی صورت می گیرد و غزنی از ولایات ناامن کشور است که باندهای آدم ربایی، شورشیان و گروه های مسلح غیر مسوول در آن حضور گسترده دارند.

هرچند وزارت دفاع ملی بارها وعده سپرده تا مسیر این شاهراه را از وجود افراد مسلح پاکسازی می کند. اما عملا گسترش نا امنی ها نشان دهنده این واقعیت است که هنوز وزارت دفاع برنامه عملی و منظم مو ثری را در این زمینه اجرا نکرده است.

غزنی موقعیت جغرافیایی بسیار حساسی در مسیر شاهراه اصلی کابل قندهار هرات دارد که به لحاظ ترانزیتی اهمیت آنرا بیشتر کرده است.

بازداشت 6 پولیس به اتهام قتل در غزنی

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد