بامیان-نامزد-شبکه-شهر-های-یاد-گیرنده-جهان-می-گردد

معین سواد آموزی وزارت معارف گفت که علاقمندی دختران، پسران و مخصوصآ کهن سالان نسبت به آموختن علم در بامیان سبب شده است که این ولایت به نمایندگی از افغانستان، نامزد عضویت در شبکه شهرهای یادگیرینده جهان در سال آینده خواهد شد.

به گزارش افغان نیوز: سردار محمد رحیمی، معین سواد آموزی وزارت معارف که به ولایت بامیان سفری داشت گفت که حضور مردان و زنان کهن سال در بامیان و در برنامه سواد آموزی خیلی پر رنگ می باشد و این ولایت به نمایندگی از افغانستان، نامزد عضویت در شبکه شهرهای یادگیرینده جهان در سال آینده خواهد شد.

آقای رحیمی افزود که امسال کنفرانس سواد آموزی در کشور کوریا جنوبی برگزار شده بود و تصمیم به این گرفته شد که در سال آینده باید یکی از ولایات افغانستان به عنوان نامزد در شبکه شهر های یادگیرنده جهان معرفی گردد. او گفت که حکومت افغانستان تصمیم گرفته که بامیان را به نمایندگی از افغانستان دراین شبکه معرفی نماید، تا بتواند عضویت این شبکه را بدست آورد.

رحیمی گفت که علاقمندی دختران و پسران و مخصوصآ علاقمندی کهن سالان نسبت به آموختن علم در بامیان سبب شده است که این ولایت در سال آینده نامزد این شبکه شود.

از سوی هم مسوولان ریاست معارف بامیان می گویند که در این ولایت بیش از 140 هزار متعلم پسر و دختر در مکاتب مصروف فراگیری علم می باشند که نزدیک به 48 درصد آن را دختران تشکیل میدهد. محمد ایوب امیری گفت که بیش از 10 هزار نفر دیگر در برنامه های سواد آموزی مصروف آموختن علم می باشند.

پس از برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی شهرهای یادگیرنده در سال ۲۰۱۵ در مکسیکو، یونسکو درصدد برآمد تا شبکه جهانی شهرهای یادگیرنده UNESCO Global Network of Learning Cities)) را راه‌اندازی کند.

هدف از ایجاد این شبکه، ارتقای یادگیری مادام‌العمر و افزایش سطح آگاهی شهروندان در جهت ایجاد شهرهای یادگیرنده پایدار از طریق توانمندسازی فردی، اجتماعی، توسعه اقتصادی، پیشرفت فرهنگی و توسعه پایداراست.

بامیان نامزد شبکه شهر های یاد گیرنده جهان می گردد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد