باید-توجه-ویژه‌ای-به-بعد-انسانی-صورت-بگیرد

وزیر دفاع امریکا تاکید کرد که اکنون باید به این مساله بپردازیم که قرار است درباره نیازهای دارویی، غذایی و آب سالم و وبا چه کاری انجام شود. گمان می‌کنم اکنون باید توجه ویژه‌ای به بعد انسانی صورت بگیرد".

به گزارش افغان نیوز: ژنرال جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا در مسیر بازگشت از کشورهای خاورمیانه و جنوب آسیا به خبرنگاران گفت که امریکا تا هنوز پیامد کشته شدن صالح را بررسی نکرده است.

ژنرال متیس تصریح نموده:" هنوز بسیار زود است که بخواهیم درباره اثرات کشته شدن او در این جنگ سخن بگوییم. ممکن است این مساله باعث شود تا درگیری به سمت مذاکرات صلح سازمان ملل متحد حرکت کند و یا اینکه آن را به جنگی بدتر تبدیل کند".

وی افزوده:" اما مساله‌ای که می‌توانم بگویم این است که نگرانی و احتمال زیادی وجود دارد که این شرایط برای مردم بیگناه آنجا، از بعد انسانی، در کوتاه مدت بدتر شود".

وزیر دفاع امریکا تاکید کرد:" بنابراین ما باید روی این موضوع متمرکز شویم. اکنون باید به این مساله بپردازیم که قرار است درباره نیازهای دارویی، غذایی و آب سالم و وبا چه کاری انجام شود. گمان می‌کنم اکنون باید توجه ویژه‌ای به بعد انسانی صورت بگیرد".

 علی عبدالله صالح، رهبر حزب کنگره مردمی یمن دوشنبه در جریان حمله‌ای در این کشور بحران‌زده کشته شد. شرایط یمن با محاصره ائتلاف تحت امر عربستان و درگیری‌های داخلی به فاجعه انسانی دامن زده است. حدود هفت میلیون تن در آستانه قحطی قرار دارند و گمان می‌رود یک میلیون تن در معرض بیماری وبا باشند.

باید توجه ویژه‌ای به بعد انسانی صورت بگیرد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد