بی-احترامی-به-قانون-ترویج-شده-است

عبدالروف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان گفت که بی اعتنایی نسبت به تطبیق قانون اساسی کشور، موجب ترویج بی احترامی به قانون در ذهنیت عامه شده است.

به گزارش افغان نیوز: عبدالروف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان امروز سه شنبه(19 – جدی) درکابل طی مراسم بزرگذاشت از چهارده همین سالروز تصویب قانون اساسی گفت:« بی اعتنایی مردم نسبت به قانون اساسی باعث ترویج بی احترامی نسبت به قانون در ذهنیت عامه گردیده است.»

آقای ابراهیمی افزود که مردم به دلیل کم توجهی به حاکمیت قانون دریک سر درگمی آشکار قرار گرفته که گاهی مراجعه به مخالفان دولت را نسبت به مسوولان حکومتی ترجیح میدهند.

وی همچنان گفت که موجودیت قانون خوب درکشور حلال مشکلات مردم نیست.

او گفت، قانون اساسی زمانی ارزش حاصل می نماید که بدون هیچ گونه تخطی و تخلف به اجراء گذاشته شده و ماده به ماده تطبیق گردد، در غیر آن بیش از مجموعه کاغذهای بی ارزش چیزی دیگر نیست.

 او گفت، حل و فصل دعاوی سال ها طول می کشد وهیچ گونه فیصله در قبال آنها صورت نمی گیرد و تحت عناوین مختلف عده ی زیادی از افراد زندانی می گردند و از انتظار زیاد فیصله دعاوی شان به مرگ راضی می شوند.

وی تاکید نمود، هرچند مردم را به اطاعت از قانون دعوت کنیم، مسوولین و سران حکومت خود، نمونه خوبی از قانون پذیری نباشند، حرف های آنان شنیده نخواهند شد.

به گفته رئیس مجلس نمایندگان، هفته بزرگذاشت از قانون اساسی حیثیت گزارش دهی را داشته و هر نهاد و مرجعی به سهم شان به رعایت از موارد قانون گزارش های شان را ارائه نمایند و این تجلیل ها مانند سایر موارد نباید شکل سمبولیک داشته باشند.

گفتنی است که شمارزیادی از نهادها و احزاب سیاسی، در سال های اخیر مخالف رویکرد حکومت وحدت ملی بوده و اظهار می دارند که سران حکومت در تطبیق قانون صادق نیست و هر نوع فعالیت آنان خلاف قانون اساسی کشور می باشند.

بی احترامی به قانون ترویج شده است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد