تا-سه-ماه-دیگر-تمام-سیمکارت‌ها-راجستر-می-شود

نجیب‌ ننگیال، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی گفته است که طرزالعمل ثبت و راجستر نمودن سیمکارت‌های ثبت ناشده تا سه ماه دیگر تکمیل و تطبیق می گردد.

به گزارش افغان نیوز: نجیب‌ ‌ننگیال، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی امروز یکشنبه(30 – میزان) – کابل، درمصاحبه اختصاصی با خبرنگار افغان نیوز گفت: تا سه ماه دیگر سیمکارت‌های بدون راجستر و روی بازار، مطابق طرزالعمل شش ماهه این وزارت ثبت و راجستر میگردد.

آقای ننگیال افزود، بعد از تکمیل و تطبیق طرزالعمل این وزارت، سیمکارت‌های که روی بازار و سرلیری‌ها خرید و فروش میگردد،غیرفعال خواهد شد و مشتری بعد از خریداری سیمکارت شان برای فعال نمودن" ثبت و راجستر"، آن به نمایندگی سیمکارت مربوطه مراجعه نمایند.

وی میگوید که مشکلات شهروندان و وزارت تکنالوژی مخابرات اکنون در نبود شناسنامه‌های الکترونیکی برای جلوگیری و پیشگیری از بحران‌های امنیتی و اجتماعی می‌باشد.

وی تاکید دارد که تا یک ‌ماه دیگر روند آغاز توزیع شناسامه‌های الکترونیکی آغاز و مشکلات مردم و این وزارت حل خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت، شبکه سلام و افغان تلیکام طی دو ماه اخیر با وجود 70 هزار سیمکارت‌های بدون راجستر که داشت، مطابق طرزالعمل این وزارت، کمتر از 5 هزار آن بدون راجستر مانده است که تا چندماه آینده آمار سیمکارت‌های بدون راجستر به صفر خواهند رسید.

به گفته آقای ننگیال، مشکلات عمدۀ شهروندان و شبکه های مخابراتی نبود تذکره الکترونیکی است که با آغاز توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی، روند ثبت و راجستر سیمکارت‌ها آسان و جلو از فساد و نا امنی درکشور گرفته خواهد شد.

 با این حال سخنگوی وزارت تکنالوژی و مخابرات کشور میگوید که طرح 10 فیصدی اخذ مالیات از شبکه‌های مخابراتی از سوی رییس جمهور، توسط ولسی جرگه رد شده است اما برای لغو این طرح، دو مرحله دیگر را که اول باید مشرانو جرگه تائید نماید بعدا به توشیح رییس جمهور برسد، سپری نماید تا این طرح دوباره لغو گردد.

این در حالی است که شمارزیادی از شهروندان کشور از سیمکارت‌های بدون ثبت و راجستر شاکی بوده و آن را عامل تمام فساد،تهدیدات امینتی و اجتماعی در سراسر کشور قلمداد می کنند.

تا سه ماه دیگر تمام سیمکارت‌ها راجستر می شود

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد