تحرکات-آمریکا-درشبه-جزیره-کره،-خطر-بروزجنگ-هسته‌ای-را-افزایش-می-دهد

کره شمالی با ابراز نگرانی از رزمایش اخیر آمریکا و کره جنوبی اعلام کرد که این گونه اقدامات منطقه را به سمت یک جنگ هسته‌ای به پیش می برد.

کره شمالی تصریح کرده است که آمریکا با به پرواز در آوردن بمب افکن های راهبری «بی ۱ بی» خود خطر شروع جنگ هسته ای را افزایش می دهد.

این کشور افزوده است، آمریکا تحرکات گستاخانه نظامی خود را به حداکثر رسانده است و اقدامات خطرناکی را بی محابا انجام می دهد.

خبرگزاری کره شمالی و روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار این کشور با انتشار مطالبی آمریکا را به دامن زدن به یک جنگ اتمی متهم کرده و اقدام روزهای اخیر کاخ سفید را بسیار خطرناک دانسته اند.

بمب افکن های آمریکایی در روز جمعه گذشته به همراه جنگنده های «اف ۱۵» و «اف ۱۶» کره جنوبی رزمایشی را بر فراز منطقه و در نزدیکی مرزهای کره شمالی انجام دادند.

همزمان جنگنده بمب افکن های آمریکایی در مسیر بازگشت خود به پایگاه هوایی اندرسون در جزیره گوام بر فراز دریای شرقی اقدام به رزمایش با جنگنده های «اف ۲» ژاپن کردند.

این بمب افکن ها قدرت نمایی خود را سه روز پس از آن نشان دادند که کره شمالی یک فروند موشک قاره پیمای بالستیک آزمایش کرد و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس «گروه 20» در آلمان گفت که فشار بر این کشور بیشتر خواهد شد.

ارتش آمریکا با انتشار بیانیه ای پرواز بمب افکن ها را نمایش قدرت دفاعی این کشور دانسته است مبنی بر اینکه این کشور از متحدانش دفاع خواهد کرد.

 

تحرکات آمریکا درشبه جزیره کره، خطر بروزجنگ هسته‌ای را افزایش می دهد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد