تحولی-در-ورزش-افغانستان-فدراسیون-بولنیگ-در-کابل-افتتاح-شد

فدراسیون بولینگ افغانستان به گونه رسمی امروز در کابل از سوی جمع از خبرنگاران ورزشی کشور افتتاح شد و قرار است که در سراسر کشور فعالیت داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری افغان نیوز: ورزش بولینگ از رشته‌های ورزشی است که تازه وارد افغانستان شده و تعداد محدود ورزشگاه‌های اختصاصی آن در شهر کابل به گونه خصوصی و به هدف تجارتی فعالیت میکنند اما امروز چهار شنبه 27 جدی فدراسیون ورزشی بولینگ به گونه رسمی اعلام موجودیت کرد.

مسئولان فدراسیون بولینگ کشور گفتند که این فدراسیون به ابتکار خبرنگاران بخش ورزشی رسانه‌های کشور ایجاد شده و هدف از تاسیس این فدراسیون، همگانی کردن این رشته ورزشی در میان همه شهروندان کشور است.

ادریس فاروقی، رئیس فدراسیون بولینگ گفت که ما پیشنهاد ایجاد این کمیته را به ریاست تربیت بدنی و ورزش سپردیم که آنان از تاسیس آن استقبال کردند و فعلا ما را در ریزرف گذشتند.

وی افزود که کمیته ملی المپیک، ریاست تربیت بدنی و فدراسیون بین‌المللی بولینگ که در آمریکا است، وعده همکاری و ثبت این فدراسیون را داده اند و نیز هماهنگی با فدراسیون‌های بولینگ ایران و هند نیز جریان دارد.

آقای فاروقی تاکید کرد که ما در گذشته چند تورنمنت بولینگ را به صورت دوستانه برگزار کرده بودیم؛ اما بعد از این تمام تورنمنت‌ها و مسابقات ما در چارچوب ریاست تربیت بدنی و ورزش، برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون بولینگ گفت که قرار است به زودی یک مسابقه سراسری در سطح کشور و دو مسابقه در سطح ولایت‌های هرات و بلخ برگزار شود.

وی ابراز داشت که در حال حاضر تیم ملی مردان که تعدادشان حدود ۲۰ نفر می باشد، تشکیل شده و نیز تیم ۷ نفره بانوان نیز انتخاب شده است و در مسابقات داخلی و بین‌المللی اشتراک خواهد کرد.

فریدالله محمدی، معاون مالی فدراسیون بولینگ گفت که هدف ما از ایجاد این فدراسیون، گسترش ورزش بولینگ به عنوان یک رشته ورزشی پرطرفدار جهانی و هم به حیث یک تفریح میان شهروندان کشور است.

سید احد سروش، یکی از اعضای فدراسیون بولینگ گفت که این ورزش در سراسر جهان بیش از ۱۰۰ میلیون طرفدار دارد که آن را عملا بازی می‌کنند.

تحولی در ورزش افغانستان/ فدراسیون بولنیگ در کابل افتتاح شد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد