تصمیم-ترامپ،-تنش-میان-اسراییل-و-فلسطین-را-شعله-ور-می-کند

رییس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه گفت که اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل ممکن است بار دیگر اوضاع در مناطق مناقشه فلسطین و اسراییل را به شدت متشنج کند.

به گزارش افغان نیوز: روسیه اقدام دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا را مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌ عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تحریک آمیز خواند.

لئونید اسلوتسکی، رییس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه گفت که اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل ممکن است بار دیگر اوضاع در مناطق مناقشه فلسطین و اسراییل را به شدت متشنج کند.

وی بیان داشت که اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل و انتقال سفارت امریکا به این شهر ادامه زنجیره اقدامات تحریک آمیز در سیاست خارجی امریکا است که هدفمندانه از جمله در قبال سوریه، ایران و کوریای شمالی صورت می گیرد.

او افزود:" از همان ابتدا مشخص است که این گام (اقدام ترامپ درباره بیت المقدس) مغایر با نظریه حل و فصل مسائل خاورمیانه است و می تواند اوضاع مناطق مناقشه اسراییل و فلسطین را به شدت متشنج کند".

گفتنی اس تکه دونالد ترامپ، روز چهارشنبه اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد. ترامپ در سخنانی در کاخ سفید با اشاره به اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت:" از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند".

 ترامپ سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.

این تصمیم رییس جمهوری امریکا با موجی از واکنش های تند جهانی روبرو شده است.

تنها چند دقیقه پس از اعلام رسمی این تصمیم آقای ترامپ، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گفت: "از لحظه اول بر عهده گرفتن دبیر کلی سازمان ملل متحد، مخالفتم را با هرگونه تصمیم یک جانبه که مساله صلح میان اسرائیل و فلسطینیان را به خطر بیندازد اعلام داشته‌ام".

بسیاری از رهبران کشورهای اسلامی نیز به این تصمیم ترامپ واکنش نشان داده و آن را تحریک آمیز خوانده اند.

 

 

تصمیم ترامپ، تنش میان اسراییل و فلسطین را شعله ور می کند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد