تطبیق-آموزش-الکترونیکی-در-دانشگاه-های-افغانستان

وزارت تحصیلات عالی می خواهد که با معرفی سیستم الکترونیکی ایدیکس"EDX" آموزش و تدریس را در تمام دانشگاه های دولتی کشور الکترونیکی سازد.

به گزارش افغان نیوز: نجیب‌الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی امروز یکشنبه( 24- جدی) در یک کنفرانس خبری در کابل پیرامون« تطبیق آموزش الکترونیکی در دانشگاه های افغانستان» می گوید که با فراهم آوری امکانات و آگاهی دهی سیستم ایدیکس به اساتید دانشگاه ها، آموزش برای تمام دانشجویان دانشگاهای کشور الکترونیکی خواهد شد.

آقای خواجه عمری سیستم ایدیکس"edx" را برنامه‌ی جدید آموزش از راه دور خوانده، گفت که با استفاده از این برنامه، دانشجویان فرصت های درسی و آموزش جدید را کسب خواهند کرد.

وی افزود، این برنامه توانایی اندیشیدن و استدلال را برای آموزش دهنده و پژوهشگر تقویت نموده و فضایی همکاری را میان دانشجویان و اساتید ایجاد می نماید.

وزیر تحصیلات عالی خاطر نشان ساخت، تحصیلات عالی درهمکاری با وزارت مخابرات و تکنالوژی و همکاران بین‌المللی، زیر ساخت های تکنالوژی معلوماتی را در دانشگاه های دولتی ایجاد و تقویت می نماید.

وی تاکید نمود، سیستم الکترونیکی"ایدکس" از سوی«USAID» تمویل می شود و در دانشگاه های که اعتبار بین‌المللی دارد، تطبیق شده و فعالیت های شان را آغاز می نماید و دانشگاه های که اعتبار بین‌المللی نداشته باشد از تطبیق و استفاده این سیستم محروم خواهند بود.

وی همچنان تصریح کرد، وزارت درگام نخست از چهار دانشگاه بزرگ مرکزی و ولایات، فعالیت های شان را در تطبیق این سیستم آغاز می نماید.

از سوی هم، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور در بیانیه شان تطبیق این سیستم را در موثریت و کیفیت آموزش درسی دانشجویان مهم دانسته و گفته که با تطبیق و استفاده از این سیستم، کیفیت و سرعت در سطح آموزش دانشجویان بالا رفته و شیوه تدریس استادان نیز فرق خواهند کرد.

آقای غنی تاکید ورزیده است که به وزارت تکنالوژی و مخابرات هدایت داده شده است تا شبکه داخلی انترنت را برای شهروندان خصوصا بعد از تطبیق و استفاده سیستم الکترونیکی«ایدکس»، فراهم ساخته و قیمت انترنت را پائین آورد.

قرار است که جهت تطبیق موضوعات ذکر شده یک پلان جامع پنج ساله از سوی وزارت تحصیلات عالی و (ITCC ) در زمینه آماده گردد.

تطبیق آموزش الکترونیکی در دانشگاه های افغانستان

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد