حضور-زنان-در-میان-گروه-داعش-در-جوزجان

قومندان امنیه درزاب ولایت جوزجان اظهار داشته است که در میان نیروهای داعش در قریه سردرده زنان ناشناس دیده شده اند، اما روشن نیست که این زنان کی هستند و از کجا آورده شده اند. به گفته وی اداره های کشفی تحقیقات شان را برای شناسایی آنان آغاز کرده است.

به گزارش افغان نیوز: مقامات محلی ولایت جوزجان می گویند در میان نیروهای داعش در ولسوالی درزاب این ولایت زنان ناشناس دیده شده اند. هرچند قبلاَ گفته شده بود که این زنان از میرزاولنگ ولایت سرپل آورده شده اند، اما مقام‌ها این خبر را رد می‌کنند.

یکی از بزرگان محلی قریه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل نیز خبر اسارت زنان به دست نیروهای داعش در این قریه را رد کرد. تقریباً دو ماه پیش نیروهای طالبان و داعش به قریه میزاولنگ حمله کردند و دست کم ۵۰ تن را به شمول زنان و کودکان بی رحمانه کشتند. همچنان آنان شمار زیادی از باشنده های این منطقه را با خود بردند، که با پادرمیانی بزرگان محلی دوباره آزاد شدند.

با این حال قوماندان امنیه درزاب تایید می کند در میان نیروهای داعش در قریه سردرده زنان ناشناس دیده شده اند، اما روشن نیست که این زنان کی هستند و از کجا آورده شده اند. به گفته وی اداره های کشفی تحقیقات شان را برای شناسایی آنان آغاز کرده است.

او اظهار می دارد: «ارگان های کشفی راپور دادند که پنج خانم را دیده اند. ما ثابت کرده نتوانستیم که این خانم ها از میزاولنگ هستند یا از ولایت دیگری. خانم های ازبکستانی هم موجود هستند. به فکر من این خانم های داعش باشند. ارگان های کشفی مان در حال جستجو است که آنان را دقیق بسازد و بعداً به مرکز راپور بدهیم.»

براساس اطلاعات محمد اسماعیل توران در حال حاضر ۸۰ در صد ولسوالی درزاب ولایت جوزان تحت کنترول داعش قرار دارد و دولت تنها به ۲۰ در صد این ولسوالی کوهستانی مسلط می باشد. آقای توران می افزاید در میان نیروهای داعش جنگجویان خارجی از جمله شهروندان ازبکستانی نیز وجود دارند که برای سایر جنگجویان این گروه آموزش می دهند. او می گوید آمادگی ها برای تصرف دوباره ساحات زیر اداره داعش روی دست گرفته شده و آنان انتظار دستور دولت مرکزی را می کشند.

حضور زنان در میان گروه داعش در جوزجان

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد