خشونت-جنسی-علیه-پناهجویان-در-کمپ-های-یونان

سازمان ملل گفته است که پناهجویان در کمپ های یونان با خشونت جنسی روبرو هستند.

به گزار شان افغان نیوز: ده ها پناهجو در کمپ های یونان خبر داده اند که هدف سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند. کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل از حکومت یونان می خواهد تا این کمپ ها را برای کودکان و زنان امن تر گرداند.

به گفته کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل، پناهجویان بیش از همه در کمپ "موریا" در جزیره لیسبوس و در کمپ "واتی" در ساموس هدف تجاوز های جنسی قرار گرفته اند.

سیسیل پوئیلی، سخنگوی کمیساریای عالی آوارگان روز جمعه در یک نشست خبری در ژنیو گفت: «در این دو مرکز نگهداری آوارگان، وقتی هوا تاریک شود، زن ها و کودکان نمی توانند به تشناب ها و حمام بروند».

پوئیلی همچنان افزود که "حتا حمام کردن در روشنای روز هم می تواند خطرناک باشد". او توضیح داد: «در موریا، یک زن به تیم ما گفت که او دو ماه است از ترس حمام نکرده است".

گروه های امدادی همواره از بدتر شدن شرایط زندگی در کمپ های دریای اژه ابراز نگرانی کرده اند. در این کمپ ها هزاران پناهجو جا داده شده اند که دوسیه های پناهندگی آنها در حال بررسی است.

به گفته خانم پوئیلی، شمار واقعی وقایع مربوط به خشونت جنسی بسیار بیشتر از رقم رسمی است چرا که بسیاری از قربانیان از گزارش دادن آن به مقامات هراس دارند.

در حال حاضر، حدود ۵۵۰۰ نفر در دو کمپ موریا و واتی زندگی می کنند که این شمار در واقع دو برابر ظرفیت این کمپ هاست.

خشونت جنسی علیه پناهجویان در کمپ های یونان

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد