درمقابل-ائتلاف-های-ضد-حکومتی-ایستادگی-میکنیم

حزب اسلامی افغانستان در واکنش به تشکیل شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان ابراز داشته است؛ هر حرکتی که بخاطر تضعیف حکومت و یا نظام صورت بگیرد ما در مقابل آن خواهیم ایستاد.

نادر افغان سخنگوی حزب اسلامی افغانستان امروز شنبه ( 10- سرطان)، طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار افغان نیوز گفت؛ هر ائتلاف و یا جبهه گیری های سیاسی که بخاطر تضعیف نظام و یا حکومت افغانستان صورت بگیرد این حزب جلو شان را خواهد گرفت.

آقای افغان میگوید:« حزب اسلامی از هرگونه نشست ها و ائتلاف های که در آن منافع و مصالح ملی وجود داشته باشد، از آن حمایت میکند».

وی افزود، حزب اسلامی از همه سران احزاب سیاسی خواهان نظر واحد در پروسه صلح و تامین امنیت در کشور میباشد. و این حزب با هیچ حزبی و یا گروهی دیگر اراده تقابل ندارد، اما در برابر ضد حکومتی ها ایستادگی میکند.

از سوی هم حزب اسلامی افغانستان بیان میدارد که دولت افغانستان از دیری به این سو در امر حکومتداری خوب ناکام بوده است.

حزب اسلامی در تلاش است که میان مردم و حکومت اعتماد سازی نموده و حکومت را در امر حکومتداری خوب و آوردن اصلاحات در تمام ارگان های دولتی و قطع مداخله کشورهای بیگانه یاری رساند.

اما؛ حزب اسلامی باور دارد که ائتلاف سه حزب ( جمعیت اسلامی، وحدت مردم افغانستان و جنبش ملی) را در شرایط کنونی نادرست است.

سخنگوی حزب اسلامی گفت که حرکت این ائتلاف مبنی بر اینکه قدرت درانحصار حکومت مرکزی قرار دارد، اشتباه است و حرکت آنها غیرمشروع و بخاطر رسیدن به منافع شخصی شان می باشد.

دفترمطبوعاتی حزب اسلامی افغانستان بیان داشته است که این حزب آماده دفاع از حکومت و نظام دولت افغانستان میباشد.

همچنان آقای نادر افغان اظهار داشت که مردم از ائتلاف این سه حزب استقبال نخواهند کرد و اینگونه حرکت ها هیچ وقت باعث سقوط حکومت و ازبین بردن نظام دولت افغانستان نخواهد شد.

با این وجود بزرگترین نقطه مشترک برای تشکیل این ائتلاف جدید میان این سه حزب بزرگ افغانستان، ناراض بودن از حکومت است.

جنرال دوستم معاون اول رئیس جمهور در ماه های گذشته با انتقاد شدید از رهبران حکومت وحدت ملی آنها را متهم به قوم گرایی کرده و شورای امنیتی را به دسیسه ترور خودش متهم کرده بود.

عطا محمد نور پس از بازی ناکام عبدالله عبدالله در مقابل ارگ ریاست جمهوری با رئیس جمهور غنی وارد مذاکره برای امتیاز گیری شد، اما از این مذاکرات نتیجه یی به دست نیاورد.

محمد محقق که معاونت دوم ریاست اجرائیه را به عهده دارد برای محبوب شدن حکومت دو بار علیه جنبش های مردمی که حامیان دوران انتخابات وی بود قرار گرفت، اما سر انجام وی نیز از عدم صلاحیت؛ زبان انتقاد به سوی حکومت گشود.

درمقابل ائتلاف های ضد حکومتی ایستادگی میکنیم

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد