در-زمینه-ی-محو-خشونت-درولسوالی-چاه-آب-اقدام-خواهد-شد

رئیس اجرائیه کشور در دیدارش با مردم ولسوالی چاه آب ولایت تخار وعده سپرده است که به زود ترین فرصت به خشونت در این ولسوالی خاتمه خواهد داد.

به گزارش افغان نیوز: دوکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور بخاطر رویداد اخیر با جمعی از باشندگان ولسوالی چاه آب ولایت تخار دیدار نموده و خاموش سازی خشونت در این منطقه را وعد سپرده است.

وی افزوده است که با عاملان این خشونت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. گزارش از چاه آب توسط هیأت فرستاده شده از سوی حکومت وحدت ملی بررسی شده و با رهبری حکومت وحدت ملی در میان گذاشته خواهد شد.

حسین جندی، یکی از افراد وابسته به فرمانده حزب اسلامی با تجهیزات سنگین نظامی از جمله آر. پی.جی و راکت مسجد را هدف قرارداد.

به گزارش افغان نیوز: حسین جندی از جمله افراد وابسته به فرمانده ی حزب اسلامی بنام(بشیر قانت) می باشد که به رهبری گلبدین حکمتیار بالای نمازگزاران مسجد جامع چاه آب حمله کرده است.

به گفته ی سنت الله تیموری، سخنگوی والی تخار حسین جندی با تجهیزات سنگین نظامی از جمله راکت و آر. پی. جی این مسجد در ولایت تخار را مورد حمله قرارداده که در نتیجه ی آن سه تن کشته شده اند و 11 تن از نمازگزاران زخم برداشته اند اما مدیر استخبارات پولیس چاه آب(ابراهیم بیگزاد) از کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن 20 نفر خبر داده است.

آقای تیموری اظهار داشته است که هرچند نیروهای امنیتی وضعیت را آرام نموده اند اما امکان دارد درگیری دوباره آغاز شود.

گفته می شود، بشیر قانت که وابسته به فرماندهان حزب اسلامی حکمتیار می باشد، یک مولوی بنام( نذرالله) را روز گذشته به اتهام شرکت در راهپیمایی علیه خودش نیز ترور کرده بود.

در زمینه ی محو خشونت درولسوالی چاه آب اقدام خواهد شد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد