دهه-محرم-زمینه-خوب-برای-وحدت-مسلمین-است

قاضی نذیر احمد حنفی، آگاه دین می‌گوید: دهه محرم دهه خود سازی و وحدت مسلمانان بوده که بهترین زمینه برای امر به معروف و نهی از منکر است که جامعه افغانستان شدیدً به آن نیاز دارد.

به گزارش افغان نیوز: قاضی نذیر احمد حنفی، آگاه دین و نماینده مردم در پارلمان در گفت و گو با خبرگزاری افغان نیوز گفت: دهه محرم یک دهه مهم در دین اسلام بوده که در این دهه امام حسین و یارانش توسط حکومت فاسد یزید به شهادت رسیدند و همچنان خلیفه دوم مسلمین عمر فاروق نیز در جریان این دهه به شهادت رسیده است.

آقای حنفی گفت: در روز عاشورا ده کار بزرگ  رخ داده است که یکی از این ده کار، شهادت امام حسین به توسط حکومت یزید است. او افزود: از روز عاشورا همه امت‌های اسلامی گرامی داشت به عمل می‌آورند تا اینکه با حماسه امام حسین خود را همسو سازند.

این آگاه مسائل دینی گفت: حکومت یزید جنایت را مرتکب شد که هیچ کافر در تاریخ انجام نداده است و نواسه پیامبر خدا را که در راه حق بود به شهادت رساند و این جنایت یزید غیر قابل تکرار است.

آقای حنفی گفت: اولین کس که روضه الشهدا را در باب شهدا کربلا نوشته است واعظ کاشفی داماد مولانا عبدالرحمن جامی هروی است که جامع ترین کتاب روضه الشهدا را نوشته است که هر کس ده صفحه این کتاب را بخواند قلب اش ایستاد میشود و انسان را به یک دنیای دیگر سوق میدهد. او افزود: کتاب روضه الشهدا را شیعه و سنی قبول دارند و مکمل ترین کتاب در باب شهدا میدانند.

حنفی افزود: دهه محرم بین شیعه و سنی احترام میشود و تمام مسلمین در این دهه عزادار اند و مسلمانان در این دهه به افراد فقیر جامعه کمک میکنند و این فرهنگ هر روز پر رنگ تر میشود. این آگاه دین تاکید کرد: برگزاری دهه محرم سبب وحدت و یک پارچگی بین مسلمانان میشود.

قاضی حنفی گفت: روز عاشورا به مسلمانان چند چیز را درس میدهد که یکی از این درس‌ها امر به معروف و نهی از منکر است که جوانان باید مقابل منکرات ایستادگی کنند و نگذارند که هر نوع فساد به جامعه روا پند داشته شود. او افزود: امام حسین با از دست دادن جان خود و یاران خود امر به معروف و نهی از منکر را انجام داد و جوانان باید از این مکتب بیاموزند و امر به معرف و نهی از منکر را با قلم و فکر خود انجام دهند.

او بیان داشت: اگر در جامعه اسلامی امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود جامعه اسلامی به فساد کشیده میشود و رحمت خدا نیز از آن جامعه فرار میکند. این نماینده مردم خطاب به جوانان گفت: جوانان کشور باید از جنگ پرهیز کنند و تلاش کنند که صلح در کشور را بار آورند همانند امام حسن که با معاویه مصالحه کرد.

به گفته این عالم دین: در جامعه افغانستان کسانی هستند که عقده شخصی خود را در راستا دین انجام میدهند که باید جلو این عقده بازی‌ها گرفته شده و به جای آن زمینه وحدت بین مسلمانان فراهم شود.

دین یک دین متمدن است و هیچ عیب و نقص در خود ندارد اما یک تعداد افراد هستند که میخواهند با انجام دادن اعمال زشت و ناپسند دین اسلام را بدنام سازند اما موفق نمیشوند. او افزود: دین اسلام هر چیز را منع کرده است در ان حکمت است مانند منع خوردن گوشت خوک و غیره.

قاضی حنفی در رابطه به فعالیت گروه داعش در جامعه اسلامی و علیه شیعه گفت: گروه داعش اگر واقعاً جهاد می‌کند، اسرائل در یک قدمی انها قرار دارد و این کشور دشمن دین اسلام است چرا علیه ان جنگ نمی‌کنند و انان آمده به افغانستان مسلمانان را به قتل میرسانند، اقتصاد کشورهای اسلامی را نابود میسازند و نام این عمل زشت خود را نیز جهاد میگذارند.

هر برنامه که کشورهای غربی برای تخریب کشورهای اسلامی دارند  توسط گروه داعش عملی میسازند و این گروه تنها وسیله برای رسیدن به هدف کشورهای غربی است.

در اخیر قاضی حنفی گفت: دین اسلام انتحار و انفجار را حرام میداند و هر گروه که عمل انتحاری و انفجاری را انجام می‌دهند، هیچ جنبه دینی ندارد.

دهه محرم زمینه خوب برای وحدت مسلمین است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد