دیگر-تبعیض-در-آزمون-کانکور-جا-ندارد

رئیس اجرائیه با تقدیر از ده بهترین های کانکور سال جاری بیان کرد که بعد از این هر فرد بر اساس لیاقت و استعداد خویش در کانکور مستحق نمره خواهد شد و تبعیض و خویش خوری در این آزمون جایی ندارد.

به گزارش افغان نیوز: دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه  کشور در یک برنامه ويژه امروز چهار شنبه از ده بهترینِ آموزن کانکور تقدیر کرد.

رییس اجراییه کشور خطاب به آنان گفت که شما با سپری نمودن یک مرحلهٔ دشوار و سخت وارد یک مرحلهٔ وسیع‌تر گردیدید که میدان برای کسب دانش به مراتب بازتر است.

دکتور عبدالله عبدالله این دستاورد را فوق‌العاده خوانده و برای شان تبریک گفت اما یادآور شد که این روزهای تبریک گفتن محدود است، شما باید دوباره با ارادهٔ جدی‌تر به مطالعه و کتاب رو بیاورید.

رییس اجراییه کشور در بخش دیگر از سخنانش ضمن تقبیح نمودن تیرباران نمازگزاران در یکی از مساجد ولایت هرات گفت که تروریستان با انجام این‌گونه جنایت هیچ چیزی به جز بدنامی بدست نمی‌آورند.

دکتور عبدالله عبدالله این جنگ را جنگ علم و جهل، روشنایی و ظلمت و حق و باطل خواند و افزود تروریستان با سوزاندن مکتب و هدف قراردادن مساجد هرگز موفق نمی‌شود.

در این برنامه، عبدالطیف روشان سرپرست وزارت تحصیلات عالی در باره آموزن کانکور امسال گفت که این وزارت در سال‌های آینده با استفاده از تجربهٔ موفق کشورهای دیگر برای معیاری‌سازی آزمون کانکور تلاش می‌کند.

او ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده ۳۰٪ دانش‌آموزان اناث در آزمون کانکور راه پیدا می‌کردند؛ اما امسال این آمار به ۴۰٪ افزایش یافته است.

از سوی دیگر، حامد محمدی و خانم مرسل اکبرزاده به نماینده‌گی از ده برترین کانکور در صحبت‌های‌شان از رییس اجراییه کشور خواستند که برای تقویت آموزش و پرورش و فراهم نمودن زمینهٔ بهتر تحصیلی به جوانان تلاش بیشتر نماید.

رییس اجراییه کشور با ابراز قدردانی از تلاش‌های وزارت تحصیلات عالی و کمیته اخذ امتحانات گفت که شما با تامین شفافیت در آزمون کانکور برای ده‌ها خانواده اطمینان دادید که دیگر تبعیض و خویش‌خوری در این روند ملی جا ندارد.

دکتور عبدالله عبدالله افزود که در سال‌های گذشته پس از اعلان نتایج کانکور سروصداها بلند می‌شد، چرا که بی‌اعتمادی و عدم شفافیت به اوج خود رسیده بود. اما آزمون کانکور امسال به بهترین نحو ممکن برگزار شد و مردم افغانستان از نتایج آن استقبال کردند.

رییس اجراییه کشور خطاب به جوانان افغانستان گفت: جبران فرصت‌هایی که از دست ما رفته، مسوولیت شماست و شما باید برای نسل‌های بعدی شرایط بهتر را فراهم سازید.

در اخیر رییس اجراییه کشور برای ده بهترین آموزن کانکور امسال لوح تقدیر و یک جلد کتاب هدیه کرد.

دیگر تبعیض در آزمون کانکور جا ندارد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد