رهبر-حزب-محاذ-ملی-با-شبکه-حقانی-رابطه-دارد

رییس پیشین امنیت ملی کشور گفته است که سید حامد گیلانی رهبر حزب محاذ ملی رابطه نزدیک با شبکه حقانی دارد و افرادی در دولت درصد رهایی انس حقانی هستند.

به گزارش افغان نیوز: رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی کشور گفته است که "سید حامد "گیلانی" چندمين بار است كه يكى از مسؤولان خطرناك شبكه حقانى را به اسم "شيرخان" از اسلام آباد پاكستان به كابل توسط وسايط نقليه خود انتقال داده با همكارى و هدايت مستقيم يك تن از افراد كليدى حكومت وحدت ملى زمينه ملاقات‌هاى شخص مذكور را همرای "أنس حقانى" فراهم، و در تفاهم با يكتعداد از افراد و أشخاص دولتى در صدد رهايى "أنس حقانى" هستند".

آقای نبیل در صفحه فیسبوکش به اظهارات اخیر آقای گیلانی که گفته بود، رهبران طالبان در افغانستان حضور دارند به شدت واکنش نشان داده و بیان داشته که حرف هاى اخير سيد حامد "گيلانى" حرف هاى تازه نيست.

آقای نبیل تاکید کرده است:"اينكه همین بزرگواران، در مقابل چنین خوش خدمتى ها از پاكستان و شبكه حقانى چی توقع دارند؟ نميدانم! اما اینقدر ميتوانم بگويم كه از شبكه حقانى و پاكستان جز ترور، انتحار و كشتار مردم بيگناه چيزى دیگر بدست نخواهد آمد و داشتن توقعی غیر از اينها نه تنها حماقت، بلكه خيانت بزرگی در حق شهداى كشور عزيز ما نیز خواهد بود".

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که سید حامد  گیلانی به تازگی مدعی شده است که رهبران طالبان در افغانستان حضور دارند. این گفته‌ها دقیقا چند روز پس از آن اعلام می‌شود که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا و سایر مقام‌های ارشد امریکایی به صراحت اعلام کرده اند که رهبران طالبان در پاکستان حضور دارند و آزادانه فعالیت می‌کنند.

اظهارات آقای گیلانی در این شرایط حساس، با واکنش‌های زیادی روبرو شده و شورای ملی کشور، آقای گیلانی را جاسوس و نوکر سازمان استخباراتی پاکستان خوانده است.

رهبر حزب محاذ ملی با شبکه حقانی رابطه دارد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد