زلزله-در-ایران-صد-ها-کشته-و-زخمی-برجا-گذاشت

مقام‌های ایرانی گفته‌اند که در زلزله‌ی شب گذشته که بخش‌هایی از ایران و عراق را به لرزه درآورد، تنها ۱۴۱ تن در استان کرمانشاه ایران کشته شده و یک هزار و ۶۸۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش افغان نیوز: مرکز مطالعات زمین‌شناسی امریکا مرکز این زلزله را جنوب شهر حلبچه اعلام کرده و گفته است که عمق این زلزله در ۳۳٫۹ کیلومتری سطح زمین بوده است.

این زلزله ساعت ۹ و ۴۸ دقیقه شب گذشته به وقت ایران رخ داده است. براساس گزارش منابع محلی در ایران، ۱۵۰ میلیون تن در ایران و عراق این زلزله را حس کرده‌اند.

به گفته‌ی مقام‌های ایرانی بیشترین خسارات این زلزله در کرمانشاه ایران وارد شده و قصر شیرین یکی از محلاتی است که رقم تلفات آن بیشتر گزارش شده است.

بهنام سعیدی، سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور ایران در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفته است که زخمی‌ها پس از خروج از زیر آوار به نزدیک‌ترین مراکز درمانی منتقل شده‌اند. او گفته است که در همان ساعات اول پس از زلزله، تعدادی از راه‌های روستایی مسدود و زیرساخت‌هایی مانند آب و برق قطع شده است.

از سویی هم مقام‌های محلی کردستان عراق گفته‌اند دست‌کم ۴ تن در این منطقه کشته شده و ۵۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

هنوز آمار دقیق تلفات و خسارات این زلزله روشن نیست. خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که آمار قربانیان در حال تغییر است.

رسانه‌های ایران گزارش کرده‌اند زلزله در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر، خوزستان و ایلام احساس شده و باعث وحشت مردم گردیده است.

 شبکه تلویزیونی کردستان ۲۴ عراق نیز خبر داده که شب گذشته با وقوع زلزله، مردم در شهرهای سلیمانیه، حلبچه، اربیل، و کرکوک به خیابان‌ها آمده‌اند.

زلزله در ایران صد ها کشته و زخمی برجا گذاشت

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد