سرمربی-تیم-ملی-کرکت-بورد-معرفی-شد

فلیپ سینس، به عنوان سرمربی تیم ملی کرکت بورد افغانستان معرفی شد.

به گزارش افغان نیوز: فیلپ سینس، امروز یکشنبه (10 – جدی) درکابل، رسما به عنوان سرمربی تیم ملی کرکت بورد افغانستان اعلام شد.

شکرالله عتیق مشعل، رئیس عمومی تیم ملی کرکت بورد افغانستان، سال 2017  را پر دست آورد ترین سال ها خوانده، گفت:« سال 2017 یکی از پردستاورد ترین سال ها درعرصه کرکت بورد بوده که حدود 115 میلیون افغانی به نفع کشور دست آورد داشته است.»

وی افزود، تیم ملی کرکت بورد کشور درسال جاری، درسطح مسابقات داخلی لیست A را از طریق شورای بین‌المللی بدست آورده و عضویت دایمی این شورا را نیز بدست آورد.

وی خاطر نشان ساخت، تیم ملی کرکت بورد افغانستان در سال 2017 در مسابقات جام آسیایی مانند کشورهای هندوستان، پاکستان، سریلانکا و بنگله دیش جام قهرمانی را بدست آورد.

رئیس عمومی تیم  ملی کرکت بورد افغانستان گفته است که در پلان های سال 2018 مسابقات تیم ملی کشور، میان 16 کشور برگزار خواهد شد.

وی نیز تاکید می ورزد که در سال 2018 تیم ملی کرکت افغانستان حدود 10 میلیون دالر بودجه داشته باشد که در بخش های مختلف مانند انکشافی، اداری، مقطعی و مالی این تیم به مصرف خواهد رسید.

وی از نا امنی و بی توجهی دولت در قبال ورزشکاران، خصوصا تیم ملی کرکت بورد کشور شاکی بوده، می گوید: در جریان سال گذشته، 6 مکتوب بخاطر تامین امنیت تیم ملی کرکت بورد به وزرات داخله فرستاده شده است اما تا به حال جواب یک مکتوب را این وزارت نداده است.

آقای مشعل می گوید که حکومت و کمپنی های که تیم ملی کرکت بورد را حمایت و تمویل می نماید، باید توجه جدی به تیم ملی کرکت بورد افغانستان داشته و امکانات لازم و بودجه مورد نیاز را برای فعالیت بیشتر این تیم قرار دهند.

قابل ذکر است که ضمن معرفی سرمربی این تیم، مسجد تیم ملی کرکت بورد افغانستان نیز از سوی رئیس عمومی و رئیس اجرائیه این تیم افتتاح شد.

گفتنی است که مسوولان تیم ملی کرکت بورد افغانستان حکومت را به بی توجهی در تامین امنیت و عدم حمایت مالی این تیم متهم می نماید.

 

 

 

سرمربی تیم ملی کرکت بورد معرفی شد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد