سرور-دانش-تحریف-قانون-اساسی-را-رد-کرد

معاون دوم ریاست جمهوری در مورد کسانی که موضوع تحریف قانون اساسی را در جریان سال‌های گذشته در افغانستان مطرح کرده‌اند، گفت که این ادعای آنان یا از بی اطلاعی شان می‌باشند یا این که کدام موضوع سیاسی در عقب آن قرار دارد.

به گزارش افغان نیوز: سرور دانش، معاون  دوم ریاست جمهوری امروز( سه‌شنبه، ۱۷ جدی) از قانون اساسی فعلی افغانستان به عنوان خوب‌ترین قانون در سطح منطقه یاد کرد وافزود که هدف اساسی آن، ایجاد ثبات سیاسی، وحدت ملی و تداوم آن‌ها در یک کشور می‌باشد.

آقای دانش گفت که نظام‌سازی در هر کشور به اساس قانون آن آغاز می‌شود و آگر مواد آن در سراسر آن کشور تطبیق نگردد، تک‌تازی‌ها، خودسری‌ها و بی‌بندباری‌ها جای خواهند گرفت.

او در عین‌حال با وجود آن‌که نقض مواد قانون اساسی را توسط برخی از افراد می‌پذیرد، اما می‌گوید که شماری‌هم در بخش نقض آن در کشور خیلی مبالغه کرده‌اند که  هیچ‌گاهی به آن اندازه نبوده‌است.

آقای دانش از کسانی که موضوع تحریف قانون اساسی را در جریان سال‌های گذشته در افغانستان مطرح کرده‌اند، می‌گوید که این ادعای  آنان یا از بی اطلاعی شان می‌باشند یا این که کدام موضوع سیاسی در عقب آن قرار دارد.

او می‌گوید من شاهد هستم که پس از تعدیل و تصحیح قانون اساسی در دوران حامد کرزی، رییس جمهور پیشین کشور و پس از لویه جرگه تعدیل قانون اساسی، هیچ تغییراتی در آن رونما نگردیده و هیچ تحریفی‌هم صورت نگرفته‌است.

اقای دانش می گوید ماباید ارزش قانون اساسی کشور را درک کنیم ونباید چنین سخنانی را علیه آن مطرح کنیم؛ زیرا این قانون باعث ایجاد کارهای خوبی در کشورگردیده که حکومت یکی از مثال‌های آن است.

وی هم‌چنان در مورد این‌که چه زمانی باید تعدیل قانون اساسی صورت گیرد گفت که این اقدام زمانی صورت گرفته می‌تواند که لویه جرگه تعدیل قانون از سوی دولت وحدت ملی برگزار شود.

او می‌گوید که تعدیل قانون اساسی در هر کشور خیلی مهم است و بازنگری آن باید به شیوۀ منطقی و با یک مکانیزم درست صورت گیرد.

سرور دانش تحریف قانون اساسی را رد کرد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد