سکرترجنرال-فوتبال-افغانستان-غیرقانونی-عمل-میکند

رئیسان فدراسیون های فوتبال ۲۲ ولایت کشور با استقبال از فرستادن نمایندگان فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی وضعیت فوتبال افغانستان، گفتند که سکرتر جنرال فوتبال کشور غیر قانونی عمل میکند.

به گزارش افغان نیوز: در روز های اخیر فوتبال افغانستان با شرایط بحرانی روبرو شده، نتایج بدی را بازی کنان افغان در مسابقات بیرونی کسب کرده است.

در آخرین مورد تیم ملی فوتبال 23 سال کشور در برابر حریفان خویش شسکت های سنگینی را پذیرفت.

اما رئیسان فدراسیون های فوتبال چندین ولایت امروز شنبه ( 7سرطان) در کابل در یک نشست خبری، خواستار مشخص شدن تاریخ انتخابات رئیس فدراسیون فوتبال کشور شدند.

این رئیسان فدراسیون فوتبال ولایات که از 22 ولایت کشور هم نظر هستند، میگویند که باید فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا هر چه زودتر نمایندگان خویش را برای بررسی وضعیت فوتبال افغانستان به کابل بفرستد.

امان الله فیضی رئیس فدراسیون فوتبال ولایت جوزجان که به نمایندگی از دیگران، بیان داشت:" ما بار ها شکایات خویش را از طریق ایمیل به فیفا فرستاده ایم".

آنها میگویند که فوتبال کشور بر اثر بی توجهی مسئولان فدراسیون فوتبال به بحران کشانیده شده است  و باید هر چه زود تر انتخابات برگزار شود.

به گفته آقای فیضی، آنها در شکایت شان گفته بودند که باید فیفا تاریخ انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان را مشخص نماید و برای بررسی وضعیت امنیتی نماینده به کابل بفرستد.

این خواست رئیسان فدراسیون های فوتبال ولایات از سوی فدراسیون جهانی فوتبال و فدراسیون فوتبال افغانستان پزیرفته شده است و قرار است در آینده نزدیک دو نماینده از این دو نهاد ورزشی به کابل بیایند.

این رئیسان فدراسیون های 22 ولایت کشور از عملکرد سکرتر جنرال فوتبال افغانستان نیز شاکی هستند و عملکرد وی را غیر قانونی میدانند.

حیات الله لوگروال، رئیس فدراسیون فوتبال کابل بیان داشت که  سکرتر جنرال صلاحیت اجرایی ندارد، بلکه رابط میان فدراسیون فوتبال افغانستان با نهاد های ورزشی جهانی است، اما به امر وی دو تن از رئیسان فدراسیون فوتبال ولایات از وظایف شان برکنار شدند.

این سران فوتبال ولایات تاکید دارند که رئیس فدراسیون فوتبال کشور در هماهنگی با سکرتر جنرال فوتبال افغانستان با فریب فدراسیون فوتبال جهانی و فدراسیون فوتبال آسیا، در تلاش هستند که سمت شان را نگهدارند.

اما این اتهام بار ها از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال رد شده و گفته اند که فدراسیون فوتبال و جهانی و فدراسیون فوتبال آُسیایی به دلیل وضعیت بد امنیتی برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان را به تعویق انداخته است.

 

سکرترجنرال فوتبال افغانستان غیرقانونی عمل میکند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد