شناخت-و-تحلیل-جایگزین-شور-و-تجلیل

عبدالقیوم سجادی، نمایند مردم درولسی جرگه میگوید که عاشورا را نمی توان به تجلیل و عزاداری‌خلاصه کرد بلکه باید به تحلیل و پیام‌های آن توجه کرد.

به گزارش افغان نیوز: عبدالقیوم سجادی، نماینده مردم در مجلس امروز چهارشنبه(12 – میزان) در مراسم سمینار زندگی و کارنامه اهلبیت پیامبر(ص) در کابل گفت: آنچه که در عاشورا به عنوان یک رخداد عظیم وتاریخی هویت می بخشد، اهداف و پیام بلند الهی آن است.

آقای سجادی افزود:«سیاست‌بازی‌ها، قدرت‌های بیرونی و محدودیت‌های فرقهء، قومی و زبانی نمی تواند که زندگی عزتمندانه جهان اسلام و امت اسلامی را رقم بزنند».

وی گفت، مردم افغانستان بیشتر از هر زمان دیگر نیازمند الگوهای عملی عاشورا و زندگی عزتمندانه هستند.

وی تاکید دارد که مردم باید به تحلیل وشناخت پیام های عاشورا بیشتر از تجلیل و عزاداری آن توجه داشته باشند.

از سوی هم محمد فیاض عضو شورای علمای شیعه افغانستان میگوید:« جهان اسلام امروز در یک مرحله آشفتگی و گرفتار طوفان‌های سهم‌گین و خانمان سوزی تفکر افراطیت شده است».

آقای فیاض می افزاید، قوم گرایی،فرقه گرایی،افراطیت و انحصار طلبی مشکل اساسی و عامل از بین بردن وحدت و یکپارچگی مردم کشور می باشد.

او گفت سیاسیون دولت افغانستان برخورد محافظه کارانه داشته و روند عملکردهای شان افراطی و خلاف سنت پیامبر و اهلبیت آن است.

 به گفته این عالم دین، همه مسلمان‌ها مراسم عزاداری برگزار می نمایند اما در برگزاری این مراسم ها افراطیت و اشتباهات وجود دارد که باید اصلاحات در امور و برگزاری مراسم‌های مذهبی بوجود آمده و جلو افراطیت گرفته شود.

شناخت و تحلیل جایگزین شور و تجلیل

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد