شیرزاد-به-عنوان-فرمانده-پولیس-فراه-معرفی-شد

جنرال فضل‌احمد شیرزاد؛ فرمانده پیشین پولیس لغمان، به عنوان فرمانده جدید فراه، منصوب شده است.

به گزارش افغان نیوز: بربنیاد گزارش ها، جنرال فضل‌احمد شیرزاد؛ فرمانده پیشین پولیس لغمان، به عنوان فرمانده جدید فراه، منصوب شده است.

در پی اعتراض های ‌گسترده مردم فراه نسبت به وضعیت وخیم امنیتی، عارف شاه‌جهان، والی این ولایت، اواخر هفته گذشته از مقام‌اش کناره‌گیری کرد و به دنبال آن، عبدالمعروف فولاد، فرمانده پولیس فراه نیز از این سمت، برکنار شد.

معترضان، مقام‌های محلی فراه را متهم به فساد، ناتوانی در مدیریت بحران و دست‌داشتن در ناامنی‌ها می کردند و خواستار برکناری والی و فرمانده پولیس این ولایت شده بودند.

امنیت فراه از مدت‌ها به اینسو، رو به وخامت گذاشته و به گفته مردم و ناظران محلی، دامنه ناامنی‌ها از برخی ولسوالی‌های به سمت مرکز این ولایت و داخل شهر، کشیده شده است.

گفته می‌شود طی کم‌تر از یک هفته، بیش از صد نیروی امنیتی در فراه جان باخته اند که از جمله شامل یک مقام ارشد پولیس می‌شود.

همین وضعیت موجب شد تا هیأتی مرکب از مقام‌های ارشد امنیتی از وزارت‌های دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی، به فراه سفر کند؛ اما این امر، به دلیل عدم دیدار اعضای این هیأت با نمایندگان مردم، بر شدت خشم و اعتراض آنها افزود؛ اعتراض‌هایی که بعضا به خشونت کشیده شد و سرانجام منجر به کناره‌گیری والی و برکناری فرمانده پولیس شد.

شیرزاد به عنوان فرمانده پولیس فراه معرفی شد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد