صدور-۳۵۰۰-ویزای-ویژه-برای-مترجمان-افغانستانی

صدور ۳۵۰۰ ویزۀ خاص مهاجرت برای مترجمانی که به قوای امریکایی مستقر در أفغانستان کمک کرده اند، تایید شده است.

به گزارش افغان نیوز: سفارت امریکا در کابل در ماه مارچ ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که روند مصاحبه با درخواست کنندگان ویزۀ خاص مهاجرت به امریکا را تا زمانی متوقف خواهد کرد که کانگرس ایالات متحده در مورد آن تصمیم بگیرد.

اما در ماه می ۲۰۱۷، کانگرس در نهایت ۲۵۰۰ ویزه را که بخشی از مصارف حکومت امریکا می شود، تصویب کرد.

جین شهین، سناتور حزب دموکرات از ایالت نیو همشیر که حامی برنامۀ ویزه خاص مهاجرت افغان ها به ایالات متحده است، از تصویب ۳۵۰۰ ویزۀ جدید استقبال کرده و ابراز امیدواری کرده است که در آینده نیز چنین اقدام صورت بگیرد.

خانم شهین همچنین گفته است که ترجمان های افغان که با قوای ایالات متحده در افغانستان همکاری می کنند، در واقع مصونیت خود و خانواده های شان را با خطر مواجه می سازند.

روی همین دلیل، این سناتور امریکایی گفته است که همکاری ترجمان های افغان نه تنها ماموریت نظامی ایالات متحده در افغانستان را کمک کرده، بلکه زندگی امریکایی را نیز در میدان جنگ نجات داده اند.

برنامه ویزۀ خاص مهاجرت ایالات متحده برای افغان ها در سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شد و تا سال ۲۰۱۴ سالانه ۱۵۰۰ ویزه برای افغانها صادر می شد. در سال ۲۰۱۴، صدور ویزه برای افغان های که قوای امریکایی را در افغانستان کمک کرده بودند، بیشتر شد. اما با افزایش احساسات ضد مهاجرت در ایالات متحده، صدور این ویزه در اوایل ۲۰۱۶ با مشکل مواجه گردید.

صدور ۳۵۰۰ ویزای ویژه برای مترجمان افغانستانی

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد