صرافان-ولات-غزنی-مقیم-کابل-تحت-یک-اتحادیه-اعلام-موجودیت-کردند

حدود ۸۰ صراف ولایت غزنی مقیم کابل تحت یک اتحادیه اعلام موجودیت کردند و هدف ایجاد این اتحادیه را نیز عرضه خدمات بهتر پولی و رشد سرمایه گذاری عنوان کردند.

به گزارش خبرگزاری افغان نیوز، شماری از صرافان ولایت غزنی مقیم کابل امروز (جمعه 12 عقرب) تحت یک اتحادیه اعلام موجودیت کرد که هدف از ایجاد این اتحادیه را نیز عرضه پولی بهتر و رشد سرمایه گذاری عنوان کردند.

مهدی فرهنگ رئیس این اتحادیه گفت: صرافان مشکلات زیاد دارند که حل این مشکلات به شکل فردی غیر ممکن است و باید تحت یک اتحادیه رسیدگی به مشکلات صورت  گیرد، بنابر این صرافان ولایت غزنی تصمیم گرفتند که یک اتحادیه متشکل از 80 صراف ایجاد کنند. او افزوده این اتحادیه از تمام حقوق صرافان ولایت غزنی دفاع خواهد کرد.

آقای فرهنگ گفت: صرافان ولایت غزنی مشکلات از قبیل امنیت دارند که دولت باید به این مشکلات توجه جدی نماید و از سوی دیگر برای تامین امنیت صرافان ولایت غزنی مقیم کابل، این اتحادیه تلاش می‌کند تا مشکلات در این زمینه حل گردد.

فرهنگ افزود: صرافان ولایت غزنی در داخل کشور سرمایه گذاری می‌کنند تا زمینه کار برای دیگر شهروندان کشور فراهم گردد و برای انسجام صرافان نیاز به یک اتحادیه بود که امروز ایجاد شد.

از سوی دیگر آصف فیاض مشاور دادستانی کل کشور گفت: در هر جامعه در قدم نخست تامین امنیت و بعد نیاز به سرمایه گذاری مهم است تا رشد اقتصادی صورت گیرد که ایجاد اتحادیه صرافان ولایت غزنی مقیم کابل یک اقدام نیک در این راستا است.

آقای فیاض گفت: یکی از نگرانی جدی صرافان و سرمایه گذارن نبود یا مشکلات امنیتی است که دادستانی کل تمام تلاش خود را به خرج می‌دهد تا عدالت بالای مجرمین پیاده شود.

به گفته مشاور دادستانی کل کشور: اگر گردش پول در افغانستان متوقف شود، وضعیت این کشور نیز به بحران مواجه می‌شود که دولت و سکتور خصوصی نباید چنین ایجازه را دهند تا گردش پول در کشور متوقف گردد. او افزود: دولت افغانستان بیشترین توجه را به جلب سرمایه گذاری کرده است.

در اخیر محمد علی اخلاقی نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان گفت: موجودیت صرافان نیاز اساسی افغانستان است و صرافان میتوانند تحت یک اتحادیه عرضه خدمات در جامعه کنند.

آقای اخلاقی تاکید کرد: عرضه خوب صرافان میتواند زمینه ساز رشد اقتصاد افغانستان باشد.

 

 

صرافان ولات غزنی مقیم کابل تحت یک اتحادیه اعلام موجودیت کردند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد