طالبان-چوب-چهارتراش-را-به-خارج-قاچاق-میکنند

هاشم الکوزی نماینده مردم هلمند در مجلس سنا میگوید طالبان درختان افغانستان را قطع کرده، به پاکستان قاچاق میکنند.

آقای  الکوزی در گفتگو با آژانس افغان خبر گفت، طالبان در مناطق مختلف ولایت کندز دست به قطع درختان میزند و بعد از قطع آنرا به کشور پاکستان قاچاق مینمایند.

به گفته این سناتور، طالبان با قطع درختان آسیب بزرگ به طبعت میزنند و این کار به معنی دشمنی با طبعیت زیبا و سبز است.

آقای هاشمی در ادامه گفتگو میگوید که طالبان با قطع و فروش درختان گروه شان را تمویل میکند و علیه مردم افغانستان می جنگند.

به گفته این نماینده مردم در مجلس سنا طالبان با فروش سرمایه های طبعی افغانستان در نقاط مختلف این گروه را کمک مالی مینماید.

این سناتور مجلس دلیل افزایش حملات گروه طالبان را در نقاط مختلف افغانستان دسترسی به منابع طبعی میداند.

آقای الکوزی میگوید که حکومت وحدت ملی نتوانسته طالبان را از منطقه دور سازد و مکان های این گروه را از خاک افغانستان برچیند.

به گفته این سناتور مجلس حملات طالبان هروز بالای ولایت های کندز، فراه، هلمند و ارزگان بیشتر میشود و حکومت هیچ اقدامی علیه تروریستان انجام نداده است.

آقای الکوزی در ادامه گفتگو با آژانس افغان خبر گفت، که ولایت هملند ۵ درصد به دست حکومت می باشد و ۹۵ درصد به دست گروه طالبان افتاده است.

وی وضعت امنیت ولایت هلمند را نگران کننده میداند و میگوید اگر به زود ترین فرصت برای ولایت هلمند اقدام صورت نگیرد سرنوشت هلمند و مردم آن مانند ولایت کندز خواهد شد.

الکوزی گفت که ارگانهای وزارت دفاع و داخله ناکام ترین وزارت در اداره حکومت وحدت ملی بوده و تا حال نتوانسته اند که به صورت کامل یک ولایت بدست نیروهای امنیتی باشد.

این سناتور مجلس میگوید فساد در این دو اداره بیداد و میکند و افراد ناشایسته و زورمند به رتبه های جنرالی میرسند اما سربازان که بخاطر دفاع از خاک و جان باشندگان این کشور در خط مقدم می رزمند دارای رتبه نمیشوند و سرباز باقی میمانند.

به گفته سناتور الکوزی ایران  و پاکستان در کمک کردن گروه طالبان عملا شامل میباشند و جنرالان پاکستانی در جنگ با سربازان امنیتی افغانستان دیده میشود.

به گفته این عضو مجلس سنا اگر حکومت اقدامات پیشگیرانه را در این فصل از دست بدهد دیگر توان مقابله با گروه طالبان نخواهد پیدا کرد.

سناتوران از حکومت خواست در ایام زمستان حملات علیه مخالفان دولت را انجام دهند تا این گروه ها دیگر نتوانند با نیروهای امنیتی افغانستان مقابله کند.

مجلس سنا فیصله کرد دیگر کسی حق ندارد که درختان و چوب های ملی را صادر کند به گفته این نمایندگان صادرات این چوب ها به صورت خام و پخته ممنوع میباشد.

طالبان چوب چهارتراش را به خارج قاچاق میکنند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد