عاشورای-حسینی-به-قوم-و-مذهب-خاص-اختصاص-ندارد

قیام‌الدین کشاف،‌رئیس شورای سرتاسری علمای کشور گفته است که اهلبیت پیامبر، خصوصا حسین‌(ع) تنها به یک قوم،مذهب و قبیله مربوط نمی شود بلکه رهبر و الگوی انسانیت و دین اسلام است.

به گزارش افغان نیوز: قیام‌الدین کشاف، رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان امروز چهارشنبه(12 – میزان) طی سمینار "زندگی و کارنامه اهلبیت پیامبر(ص)" در کابل گفت: با قتل اهلبیت پیامبر و خصوصا سید‌الشهدا حسین(ع) دین اسلام از بین نمی رود.

آقای کشاف افزود، اهلبیت پیامبر و سنت نبوی تنها به یک قوم و مذهب خاص مربوط نمی شود بلکه الگوی انسانیت و ارزش‌هاست برای تمام مسلمانان.

وی گفت، با دامن زدن به مسایل قومی و مذهبی دشمنان اسلام و اهلبیت پیامبر می خواهند که اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را از بین برده و به هدف شان دست یابند.

وی تاکید می ورزد که مسلمانان خصوصا مردم افغانستان باید داعیه وحدت و همدیگر پذیری شان را حفظ کرده و دشمن اصلی خویش را بیشناسند.

رئیس شواری سرتاسری علمای کشور اظهار میدارد که دشمنان مردم این کشور، از هردو مذهب « شیعه و سنی» به نفع شان استفاده کرده و می خواهند که با ایجاد اختلاف میان این مردم منافع شان را تامین نمایند.

رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان مردم را به وحدت و همدیگر پذیری دعوت نموده و اظهار میدارد که پیامبر و اهلبیت پیامبر(ص) را الگو قرار داده و دشمنان اصلی خویش را بشناسیم.

عاشورای حسینی به قوم و مذهب خاص اختصاص ندارد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد