علمای-دین-صدای-صلح-را-از-منابر-بلند-نمایند

رئیس جمهورغنی، نقش علمای دین در امر مبارزه با تروریزم و تامین امنیت مهم خوانده و افزود که باید آنها صدای صلح را از منابر مساجد بلند نمایند.

به گزارش افغان نیوز: رئیس جمهورغنی با اعضای حزب حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان دیدار کرده و مورد تقدیر قرار گرفت.

رئیس جمهور بیان داشت توجه به ارزش های اسلامی وظیفه من است و فرمانی را صادر خواهم کرد تا روز میلاد النبی از این پس در تمام کشور به شکل رسمی و دولتی آن برگزار شود.

رئیس جمهور دانستن قرآن عظیم الشان و سیرت النبی را مهم خوانده، گفت که از پول شخصی ام مبلغ سه میلیون افغانی برای حمایت از برنامه های شما در زمینه مسابقات قران کریم، سیرت النبی و چاپ کتاب های دینی کمک می نمایم.

رئیس جمهور غنی با اشاره به اهمیت وحدت و همدلی از دیدگاه دین مبین اسلام، گفت: هر زمانیکه بالای ما حالات دشوار آمده است، علمای ما از هر مسجد و منبر صدای وحدت را بلند کرده و مردم را در مقابل با این شرایط دشوار منسجم نموده اند.

همچنان رئیس جمهور کشور نقش علمای دینی را در برقراری صلح، مبارزه با فساد و مواد مخدر مهم دانسته، گفت که جنگ افغانستان داخلی نبوده، بلکه بالای ما تحمیل شده است. وی از علمای دینی خواست در زمینه صلح و مذاکرات بین الافغانی سهم بیشتر بگیرند و صدای صلح را از منابر مساجد بلند کنند و همچنان در عرصه مبارزه با مواد مخدر و فساد با دولت همکاری شانرا ادامه دهند.

شماری اعضا و علمای دینی حزب حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان، بخاطر توجه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به ارزش های اسلامی و برگزاری مراسم میلاد نبی برای نخستین بار در قصر سلامخانۀ ارگ، لوح تقدیر را به وی اهدا کردند. 

در مراسمی که بدین مناسبت در ارگ انجام شد، ابتدا مولوی عبدالحکیم منیب رهبر حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان صحبت کرد و از توجه رئیس جمهور به ارزش های اسلامی تشکری نموده، گفت: برگزاری مراسم میلاد نبی از سوی رئیس جمهور در ارگ یک گام نیک بود که برای نخستین بار در تاریخ افغانستان انجام شد و با این کار بنیادی گذاشته شد که در آینده ها نیز تداوم خواهد یافت.

مولوی منیب به رئیس جمهور اطمینان داده، گفت که اکثریت اعضای حزب حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان علمای دینی بوده و در سرتاسر افغانستان فعالیت دارند و اولین تلاش آنها این است که با هرگونه تعصبات قومی، مذهبی و زبانی مبارزه کنند.

وی بر ضرورت ایجاد یک مرکز اسلامی در افغانستان به سطح منطقه، تاکید کرد که بتواند طرح ها و فتوا ها را در مسایل دینی مطرح و ارائه نماید.

مولوی منیب گفت که حزب حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان به منظور بلندبردن سطح دانش و آگاهی مردم در خصوص مسایل دینی یک سلسلۀ برنامه ها را آغاز کرده است و چندی قبل مسابقه سیرت النبی را برگزار کرد و در نظر دارد این برنامه را در سایر نقاط کشور نیز گسترش دهد.

علمای دین صدای صلح را از منابر بلند نمایند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد