عملیات-هوایی-بر-تروریستان-پنج-برابر-افزایش-یافته-است

وزارت دفاع: عملیات هوایی بر ضد مخالفان مسلح دولت از اول زمستان سال جاری به این سو تا پنج برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش افغان نیوز: این وزارت می گوید، قوای هوایی افغانستان روزانه بیش از پانزده عملیات هوایی را بالای مواضع مخالفان مسلح دولت اجرا می کنند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت، در حدود نزدیک به دو ماه اخیر قوای هوایی ۲۳۵۳ پرواز حمایوی و اکمالاتی و همچنان ۴۸۶ ضربه را بالای مواضع طالبان و داعش انجام داده اند.

آقای وزیری گفت، در این عملیات شماری زیادی از مخالفان مسلح دولت به شمول ۴۵۲ داعشی، ۴۳ قوماندان طالبان و دو عضو شبکه حقانی کشته شده اند.

او افزود: "سابق ما می توانستیم روزانه دو الی پنج ضربه هوایی را اجرا کنیم، اما فعلاً می توانیم از پانزده تا چهل و پنج ضربه هوایی را اجرا کنیم، در کنار این به هر اندازه هدف را که به قوای هوایی ایالات متحده امریکا و حمایت قاطع می دهیم آنان این اهداف را مورد ضربه قرار می دهند. وزیری می افزاید در این ضربات هوایی ۲۲۳ موضع مخالفان مسلح دولت و پنج کارخانه مواد مخدر نیز از بین رفته اند.

به گفته وی، قوای هوایی افغانستان از ظرفیت های لازم برخوردار شده اند و توانایی این را دارند که روزانه تا ۴۵ حمله هوایی را بالای مواضع مخالفان مسلح دولت انجام دهند. به گفته وی، قوای هوایی ایالات متحده امریکا نیز در همکاری با قوای افغان روزانه ضربات هوایی را بالای مخالفان مسلح دولت وارد می کند. این در حالی است که اخیرا رئیس جمهور پس از حمله های اخیر در کابل گفت که وی از مخالفان مسلح دولت انتقام خواهد گرفت.

وزارت دفاع نیز پیش از این گفته بود، به دنبال حمله های اخیر مخالفان مسلح دولت، عملیات شبانه کماندوها و حمله های هوایی نظامیان افغان افزایش خواهند یافت.

قوای هوایی افغانستان در حال حاضر با برخی طیارات جنگی و اکمالاتی از جمله، هلیکوپتر، طیاره جنگی نوع سوپر توکانو و بلک هاک مجهز اند.

مقام های افغان گفته اند، قرار است امریکا تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۵۹ طیاره مختلف النوع به نیروهای افغان کمک کند.

در همین حال شماری از کارشناسان نظامی می گویند، افزایش حمله های هوایی نیروهای افغان بر مواضع مخالفان مسلح دولت می تواند تاثیرات مثبتی را در شکست این گروه ها به بار بیاورند.

عملیات هوایی بر تروریستان پنج برابر افزایش یافته است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد