مانع-اصلی-مذاکرات-صلح-با-مخالفان-مسلح-در-افغانستان-،-آمریکا-است

سارا فلوندر عضو سازمان اقدام بین المللی گفته است تنها راه صلح در افغانستان خروج نیروهای امریکایی و بوجود آمدن یک حکومت مشروع است.

به گزارش افغان خبر؛ به نقل از خبرگذاری روسیه (روشیا تودی) سارا فلوندر عضو سازمان اقدام بین المللی گفته است امریکا مدت ۱۵ سال است که در افغانستان حضور دارد اما وضعیت این کشور از ۱۵ سال تا اکنون هیچ تغییر نکرده است.

این عضو سازمان اقدام بین المللی بیان داشته است: امریکا طولانی‌ترین جنگ  خود را در افغانستان سپری میکند که در این جنگ ۱۵ ساله صدها هزار نظامی آمریکایی، ده‍‍‌ها هزار نظامی ناتو و نیروهای کشورهای اروپایی و تعداد زیادی از پیمانکاران خارجی در افغانستان حضور داشتند.

سازمان اقدام بین‌المللی مخالف اشغال نظامی کشورهای دیگر است.

فلوندر افزود: آمریکا تعهد کرده بود تا در افغانستان جاده‌، بیمارستان و مدرسه بسازد، دموکراسی بیاورد و وضعیت زنان را بهبود بخشد، اما آنها هیچکدام از این تعهدات را اجرا نکردند و جنگ موجب مهاجرت، معلولیت و تخریب خانه‌ها شده است.

این عضو سازمان اقدام بین‌المللی ادامه داد: افغانستان امروز جزء فقیرترین کشورهای جهان با کمترین امید به زندگی محسوب می‌شود، بنابراین، طالبان باید با حکومت مشروع به مذاکرات صلح بپیوندد. او افزوده است؛ حکومت فعلی افغانستان مشروعیت ندارد و باید یک حکومت مشروع جایگزین این حکومت شود.

وی تصریح کرد: تنها راه‌حل افغانستان این است که نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شوند.

در حالی حاضر حدود ۹۸۰۰ نظامی آمریکایی در کشور حضور دارند که بر اساس برنامه قبلی قرار بود، این تعداد تا پایان سال جاری میلادی به ۵۵۰۰ نظامی کاهش یابند اما باراک اوباما به تازگی اعلام کرد که ۸۴۰۰ نظامی را در افغانستان تا سال ۲۰۱۷ میلادی حفظ می‌کند.

مانع اصلی مذاکرات صلح با مخالفان مسلح در افغانستان ، آمریکا است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد