ما-سالانه-میلیون-دالر-بودجه-در-افغانستان-داریم

فرمانده قول اردوی انجینری ارتش ایالات متحده امریکا گفته است که سالانه به ارزش ۵۰۰ میلیون دالر در افغانستان پروژه های ساخت و ساز را عملی می‎سازد.

به گزارش افغان نیوز: قول اردوی انجینری ارتش ایالات متحده، در حال حاضر مشغول کار روی تمدید برق بند کجکی و بلند بردن ظرفیت بندهای برق دیگر است. این قول اردو، برای نخستین بار در سال ۱۹۵۵میلادی کمک هایش را به افغانستان آغاز کرد.

جنرال تادسیمونایت، فرماندۀ این بخش ارتش امریکا می‏گوید که سالانه به ارزش ۵۰۰ میلیون دالر در افغانستان پروژه های ساخت و ساز را عملی میسازد.

این قول اردو در حال حاضر به ارزش سه صد میلیون دالر پروژه های گوناگون را در افغانستان زیر کار دارد.

تمدید لین برق وارداتی از تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان به ولایتهای پروان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، خوست، هلمند ، ارزگان و کندهار بخشی از فعالیتهای این بخش ارتش امریکا است.

رساندن برق به هشتاد پایگای نظامی به ویژه پایگاههای ارتش، تا چند سال دیگر بخشی از پروژه هایی است که هم اکنون کار روی آن ها جریان دارد.

جنرال تاد سیمونایت در این باره میگوید: «ما سالانه پنج صد میلیون دالر بودجه در افغانستان داریم. در حال حاضر به ارزش سه صد میلیون دالر پروژه ها را طرح ریزی میکنیم که دربرگیرندۀ سهولیتهای گوناگون استند.»

کالیتون، عضو قول اردوی انجینری ارتش امریکا در افغانستان نیز میافزاید: «ما سهولت‏ها را برای نیروهای ویژۀ افغان نیز فراهم میسازیم و نیز به مردم محل در بخشهای گوناگون تأسیسات میسازیم.»

قول اردوی انجینری ارتش ایالات متحده میگوید که پروژههای برق وارداتی را شماری از کشورها و نهادهای جهانی به شمول بانک توسعه آسیایی نیز کمک مالی میکنند.

کوک، عضو قول اردوی انجینری ارتش امریکا در افغانستان تصریح میکند: «میتوانیم سهولتهای کامل ساخت وساز از انجینر گرفته تا طراح پروژهها را فراهم سازیم. بسیاری از کارمندان مان غیرنظامیانی هستند که می‏خواهند به بازسازی افغانستان کمک کنند.»

با این همه، فرمانده قول اردوی انجنیری ارتش امریکا تأکید دارد که ایالات متحده بر حضورش در افغانستان ادامه خواهد داد و نیز این فرماندهی مأموریت پشتیبانی قاطع را نیز حمایت خواهد کرد. جنرال تاد سیمونایت، میافزاید: «ایالات متحده امریکا حضورش را در افغانستان با درنظرداشت اوضاع این کشور همچنان ادامه خواهد داد. در چندین سال گذشته ایالات متحده در بخش امنیتی و بخشهای دیگر این کشور را کمک کرده است. بخش انجینری ارتش ایالات متحده به گونۀ کامل متعهد است تا هر آن چه می‏تواند ازعملیات‏های مأموریت پشتیبانی قاطع انجام دهد.»

قول اردوی انجینری ارتش ایالات متحده، در حال حاضر مشغول کار روی تمدید برق بند کجکی و بلند بردن ظرفیت بندهای برق دیگر نیز است. این قول اردو، برای نخستین بار در سال ۱۹۵۵میلادی کمک هایش را به افغانستان آغاز کرد.

 

ما سالانه 500 میلیون دالر بودجه در افغانستان داریم

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد