محمولۀ-گندم-کمک-های-هند-به-غزنی-رسید

محموله گندم کمک های کشور هند امروز به ولایت غزنی رسید و توسط مسوولان این ولایت تحویل گرفته شد.

به گزارش افغان نیوز: عبدالکریم متین، والی ولایت غزنی صبح امروز(یک شنبه24 جدی) حین رسیدن کاروان گندم کمکی به این ولایت، ضمن تشکری از مساعدت کشور هند، ابراز امیدواری نموده، گفت؛ این مساعدت باعث خواهد شد تا دهاقین غزنی با روی آوردن به زرع و کشت گندم درخودکفا شدن کشور، سهم خویش را ایفا نمایند.

متین افزود: این گندمها در ذخیره خانه های ریاست زراعت این ولایت ذخیره شده و در زمان معین، کمیته‌ی متشکل از نماینده های ارگانهای مختلف برای چگونگی توزیع آن ایجاد خواهد شد.

نصیر احمد درانی وزیر زارعت و مالداری گفت: از میان 110 هزار تن گندم که در دو هزار و 600 کانتینر به بند چابهار رسیده بود تا اکنون، یک هزار و 800 کانتینر آن که حامل 23 هزار و 750 تن گندم است به ولایت هلمند جابجاه شده است.

آقای درانی گفت: از میان 23 هزار و 750 تن گندم که در ولایت هلمند آمده است 17 هزار و 299 تن آن در گدام های ولایات هرات، غزنی، ننگرهار، لغمان، قندوز و سیلوی مرکزی کابل جابجاه شده است.

به گفته وزیر زراعت 3هزار 10 تن در ولایت گدام ولایت هلمند، 2 هزار تن در گدام ولایت غزنی، 8هزار و 785 تن درگدام ولایت هرات و 2 هزار تن دیگر در گدام ولایت لغمان جابجاه شده است.

محمولۀ گندم کمک های هند به غزنی رسید

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد