مسؤول-نظامی-گروه-طالبان-در-تخار-دستگیر-شد

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از بازداشت مسؤول نظامی گروه طالبان در ولایت تخار خبر می‌دهد.

به گزارش افغان نیوز: در خبرنامه‌یی که پیش از چاشت امروز از سوی امنیت ملی به نشر رسید، گفته شده که نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی قاری عبدالرحیم را در یک عملیات ویژه بازداشت کرده‌اند.

مسؤول نظامی گروه طالبان برای ولسوالی نمک‌آب ولایت تخار، با یک‌تن از هم‌کارانش به نام عبدالرحمان در شهر تالقان، مرکز تخار بازداشت گردیده‌است.

امنیت ملی می‌گوید قاری عبدالرحیم یک‌تن از اعضای فعال گروه تروریستی طالبان بود که در سازمان‌دهی حمله‌های تروریستی تخار سهم فعال داشت.

او ضمن اعتراف به دست‌داشتن در فعالیت‌های متعدد تروریستی، گفته‌است که تصمیم داشت با هم‌کارش، به منظور سازمان‌دهی حمله‌های تروریستی در تخار، به گروه طالبان سلاح و مهمات تدارک نماید.

به گفتۀ ریاست عمومی امنیت ملی، قاری عبدالرحیم قصد داشته تا ۵۰ فیر مرمی راکت آر‌پی‌جی را به گروه تروریستی طالبان در تخار انتقال نماید.

ولایت تخار در شمال‌شرق افغانستان از جمله ولایت‌هایی‌ست که هرچند در فعالیت طالبان در آن به حدی کاهش به نظر می‌رسد، اما این گروه در برخی از بخش‌های آن ولایت حضور دارند.

تخار با توجه به همسایه‌گی‌اش با ولایت‌های قندز و بدخشان، از این ناحیه آسیب‌پذیر است، چنان‌چه طالبان پیش از این تحرکاتب یش‌تری در آن ولایت داشته‌اند.

مسؤول بازداشت‌شدۀ کمیسیون نظامی طالبان نیز می‌گوید که پس از پذیرش عضویت طالبان، به بدخشان رفته در ولسوالی کشم حضور داشته و سپس از ماه رمضان به این‌طرف مسؤول کمیسیون نظامی این گروه شده‌است.

این عضو طالبان می‌گوید که توسط قاری محمود، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای فرخار دوسال پیش به گروه طالبان دعوت شده‌است.

مسؤول نظامی گروه طالبان در تخار دستگیر شد

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد