معلمان-دوازده-پاس،-لیسانسه-می-شوند

به اساس تفاهمنامه میان وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف، زمینه تحصیل تا سطح لیسانس برای معلمان مکاتب مهیا و برای دانشجویان دانشگاه تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی زمینه کار های عملی مساعد می گردد.

به گزارش افغان نیوز: این توافقنامه، روز گذشته (سه‌شنبه 24 دلو) میان وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف کشور به امضا رسیده است.

نجیب الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی گفت که این توافقنامه به هدف ارتقای ظرفیت معلمان مکاتب به امضا رسیده است.

آقای عمری بیان داشت که به اساس این تفاهمنامه زمینه تحصیل تا سطح لیسانس برای معلمان مکاتب مهیا و برای دانشجویان دانشگاه تعلیم وتربیه شهید استاد ربانی زمینه کار های عملی مساعد می گردد.

وزیر تحصیلات عالی، در محفل امضای این تفاهمنامه، ارتقای سطح تحصیلی معلمان و همچنان ایجاد زمینه های تدریس عملی برای دانشجویان دانشکده‌های دانشگاه تعلیم و تربیه را گام ارزنده خوانده گفت که تطبیق این تفاهمنامه درارتقای کیفی معارف نهایت موثر می باشد.

وی افزود که وزارت های تحصیلات عالی و معارف همکاران نزدیک بوده و وزارت تحصیلات عالی تلاش می نماید تا امکانات بهتر را برای تربیه معلمان مسلکی جهت تقویت معارف کشور مساعد سازد.

وزیر تحصیلات عالی از هر نوع همکاری برای ارتقای ظرفیت معلمان مکاتب وعده داده تاکید کردند که به اساس تفاهمنامه یاد شده وزارت تحصیلات عالی تا آخرین امکانات خویش برای جذب معلمان برای تکمیل دوره لیسانس در پوهنتون های مرکز و ولایات تلاش خواهد نمود.

محمد ابراهیم شیواری، سرپرست وزارت معارف نیز  گفت با تطبیق این تفاهمنامه کیفیت تدریس را در مکاتب بهبود بخشیده و باعث می گردد تا توانایی های آموزش و تدریس ارتقا یابد.

امضای تفاهمنامه یاد شده در حالی میان وزارت های تحصیلات عالی و معارف صورت می گیرد که هردو وزارت نقش کلیدی در رشد اجتماعی و اقتصادی در افغانستان دارند و همکاری متقابل بین این دو وزارت مؤثریت برنامه و عرضه خدمات را بهتر میسازد.

معلمان دوازده پاس، لیسانسه می شوند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد