نمایش-تولیدات-داخلی-زنان-در-کابل

بهترین شرکت های تجارتی تحت مالکلیت زنان، تولیدات داخلی خود را در کابل به نمایش گذاشتند.

به گزارش افغان نیوز: نمایشگاه بهترین شرکت های تجارتی تحت مالکیت زنان امروز پنجشنبه( 19 – دلو) درکابل برگزار شد.

منیژه وافق، رئیس اتاق تجارت زنان می گوید:« هدف از برگزاری این نمایشگاه آگاهی دهی به مردم عام و ایجاد زمنیه اشتغال برای زنان می باشد که با اشتراک در این نمایشگاه ها، هم آگاهی از تولیدات داخلی صورت می گیرد و همچنان برای سایر زنان انگیزه کار و تجارت ایجاد می شود.»

خانم وافق افزود، بیشتر از 850 شرکت تحت مالکیت زنان بصورت رسمی دربخش های اقتصادی فعالیت دارند. او گفت، در این نمایشگاه شرکت های که اجناس تولید می کنند نیز برای به نمایش گذاشتن تولیدات شان در این نمایشگاه حضور یافته اند.

وی علاوه نمود، اتاق تجارت زنان نیز با دفتر ریاست جمهوری و اداره تدارکات ملی، برای در ارجحیت خانم ها در قرار دادهای تجارت داخلی و بین‌المللی در تماس می باشد.

رئیس اتاق تجارت زنان خاطر نشان ساخت، در سال 2018 برنامه و پلان های مدیریت و کیفیت خدمات زنان را برای تولیدات داخلی و خارجی نیز روی دست گرفته است.

وی تاکید ورزید که دولت، سکتور خصوصی و مردم باید از تولیدات داخلی کشور حمایت نمایند.

خانم ظرافت، یکتن از خانم هایی که با تولیدات سانده ویچ سرد از سه ماه به این طرف فعالیت های اقتصادی شان را آغاز کرده است، می گوید:« فعالیت شان را با انگیزه ایجاد شغل برای خانم های که مردان شان دراثر حملات تروریستی و نا امنی درکشور شهید و یا معلول شده اند، آغاز کرده است.»

وی می افزاید، هشت نفر خانم هستیم که از سه ماه به این طرف، فعالیت های اقتصادی شان را در شهر کابل آغاز کرده اند.

او می گوید، بخاطر عدم آگاهی مردم از تولیدات شان، اکنون بازاری خوبی ندارد، وی تلاش دارد تا از طریق اشتراک به نمایشگاه ها، از تولیدات شان برای مردم آگاهی داده و همچنان برای خانم های بیکار، انگیزه کار و فعالیت های اقتصادی ایجاد نماید.

وی تاکید نمود که حکومت باید در تامین امنیت خانم های تجارت پیشه توجه جدی داشته و برای تولیدات شان زمینه و فضای مناسب را مساعد سازد تا تولیدات شان را بخاطر آگای دهی مردم به نمایش بگذارند.

این درحالی است که شمارزیادی از خانم های تجارت پیشه، از وضعیت بد امنیتی درکشور شاکی بوده و اظهار میدارند که حکومت باید امنیت شهروندان را تامین نموده و از زنان که در عرصه تولیدات داخلی و توسعه اقتصادی کشور فعالیت دارند حمایت نماید.

نمایش تولیدات داخلی زنان در کابل

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد