نکات-ایمنی-برای-رانندگان-مسیر-سالنگ

مسوول حفظ و مراقبت سالنگ‌ها، امروز سه‌شنبه (۱۹ جدی) گفت که رانندگان نکات ایمنی را رعایت کرده و با سرعت مجاز، وزن مجاز و ارتفاع مجاز از این مسیر عبور کنند.

به گزارش افغان نیوز: مسوولان اداره حفظ و مراقبت سالنگ‌ها می‌گویند که برفباری‌های آرام و بی وقفه از شب گذشته بدین طرف در سالنگ‌ها جریان دارد.

ژنرال محمد رجب مسوول حفظ و مراقبت سالنگ‌ها، امروز سه‌شنبه (19 جدی) گفت که با وجود برفباری‌ها زمینه رفت و آمد موترها از سالنگ‌ها وجود دارد.

ژنرال رجب بیان داشت:" وسایط تریلری یکطرفه و سایر وسایط دو طرفه می‌توانند مسیر را با رعایت نکات ایمنی رفت و آمد کنند".

وی خاطر نشان ساخت که تلاش‌ها برای فراهم آوری تسهیلات به منظور تردد بهتر و مصئون وسایط از سوی تیم‌های عملیاتی مربوط در مسیر آغاز شده است.

وی از رانندگانی که در مسیر سالنگ‌ها رفت و آمد می‌کنند خواست تا نکات ایمنی را رعایت کرده و با سرعت مجاز، وزن مجاز و ارتفاع مجاز از این مسیر عبور کنند.

مسوول حفظ و مراقبت سالنگ‌ها همچنین از رانندگان خواست تا  وسايل و تجهيزات زمستانی به ويژه زنجير(چين)، البسه گرم، غذا احتیاطی و روغنیات اضافی را با خود داشته باشند.

ژنرال رجب تاکید کرد که رانندگان این مسیر باید به مقررات و رهنمای موظفین شاهراه توجه کرده و از سبقت جویی و توقف داخل تونل و گالری‌ها اجتناب کنند.

شاهراه سالنگ، از مهمترین جاده های مسافرتی ــ ترانزیتی افغانستان به شمار می رود که یگانه راه اتصال شمال به جنوب کشور به حساب می آید.

نکات ایمنی برای رانندگان مسیر سالنگ

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد