نگرانی-ها-ازشیوع-بیماری-مرگبار-و-ناشناخته-در-آفریقا

سازمان بهداشت جهانی از کشف یک بیماری ناشناخته و مرگبار جدید در آفریقا خبر داده که در مرحله نخست منجر به جان باختن ۱۳ شهروند این کشور شده است.

شبکه العالم گزارش داد : نشریه آمریکایی هافینگتن پست روزگذشته به نقل از دکتر الکس گاساسیرا، نماینده سازمان بهداشت جهانی در لیبریا با اعلام این مطلب افزود: این بیماری ناشناخته از 23 آوریل (سوم ثور) 30 شهروند دیگر این کشور را نیز به شدت بیمار کرده است که درمانی برای آنها نیز نمی توان متصور بود.

وی در گفت وگو با این نشریه گفت: تاکنون هیچ متخصص و پژوهشگر مسائل بهداشتی در جهان نتوانسته این بیماری مزمن را که با مسمومیت کشنده همراه است، آسیب شناسی و راه حلی برای آن پیدا کند.

این متخصص بیماری های خاص از منفی بودن آزمایش های تشخیصی ابولا و لاسا که آنها نیز تا چندی پیش ناشناخته بودند، خبر داد و افزود: طبق اطلاعات به دست آمده از 23 آوریل تا 4 مه (سوم ثور) 43 فرد بزرگسال از یک منطقه در نزدیکی مونرویا پایتخت جمهوری لیبریا به این بیماری مبتلا شده اند، که هنوز نمی توان درمانی برای آن شناسایی کرد.

دکتر کاته، یک فوق تخصص دیگر سازمان بهداشت جهانی نیز در گفت وگو با این نشریه، از ادامه تحقیقات تشخیصی سازمان های بهداشتی و درمانی بین المللی در باره این بیماری خبر داد و علائم بیماری را شامل تب، تهوع، استفراغ و اسهال اعلام کرد و گفت: تا لحظه انجام مصاحبه تصور می شد که علت این بیماری استفاده از غذاها و آب آلوده باشد که بر اساس آزمایشات مکرر این فرضیه باطل اعلام شد.

نگرانی ها ازشیوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد