نیروهای-پاکستانی-در-خاک-افغانستان-پیشروی-کرده-اند

شورای ولایتی ننگرهار می گوید که نیروهای پاکستانی صدها متر در خاک افغانستان، پیشروی کرده اند.

به گزاش افغان نیوز: احمد علی حضرت، رئیس شورای ولایتی ننگرهار، می گوید که نیروهای پاکستانی در ولسوالیهای سرحدی ننگرهار به مساحت پنج صد متر در داخل خاک افغانستان پیشروی نموده اند.

آقای حضرت گفت که ولسوالی های دوربابا، مهمندره و لعلپور ننگرهار بیشتر تحت تهدید قرار دارند و نیروهای سرحدی پاکستان در صدد ایجاد سیم خاردار در امتداد خط دیورند اند.

رئیس شورای ولایتی ننگرهارمی افزاید که اگر دولت در برابر این اقدامات پاکستان عکس العمل نشان ندهد، اقوام آن ولایت به خیزشهای مسلحانه می پردازند و جلو اینکار را می گیرند.

در همین حال جاوید زمان غمشریک، عضو شورای ولایتی ننگرهار، نیز از حکومت افغانستان خواهان جلوگیری تحرکات نظامیان پاکستانی در امتداد خط دیورند است.

اما عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار پیشروی قوای پاکستانی به داخل قلمرو افغانستان را رد می کند.

مقامات در ننگرهار می گویند که نیروهای سرحدی پاکستان قبل از این در ولسوالی گوشتۀ این ولایت ده ها متر در داخل خاک افغانستان پیشروی کرده اند. ولی به علت عدم جلوگیری آن توسط حکومت افغانستان، باری دیگر بیشتر ملکیت این کشور مورد هدف نیرو های پاکستانی قرار گرفته است.

این درحالیست که نیروهای نظامی پاکستان بر ولسوالی های سرحدی کنر و ننگرهار از ماه ها به اینطرف راکت پرتاب می کنند که اکثر اوقات خسارات جانی ومالی در پی داشته است.

حکومت کابل تا حال در مورد ادعای پیشروی نیرو های پاکستانی به داخل قلمرو افغانستان واکنش نشان نداده است.

نیروهای پاکستانی در خاک افغانستان پیشروی کرده اند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد