هواداران-حکومت-موقت،-وقت-تلفی-می-کنند

آقای حکمتیار در یک نشست خبری گفت، آنانی که خواهان تشکیل حکومت موقت و تغییر کمشنران انتخاباتی‌اند، وقت را تلف می‌کنند.

به  گزارش افغان نیوز: حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار طرحش را برای برگزاری انتخابات روز (شنبه) ارایه کرد. آقای حکمتیار گفت، آنانی که خواهان تشکیل حکومت موقت و تغییر کمشنران انتخاباتی‌اند، وقت را تلف می‌کنند.

وی افزود، برای برگزاری انتخابات سالم نباید تجربه‌های ناکام را تکرار کرد و کمیسیون با تشکیلات کنونی باید انتخابات را برگزار کند.

فراهم‌کردن زمینۀ رأی‌دهی پناهجویان در کشورهای همسایه و مناطق ناامن کشور، شامل‌بودن احزاب سیاسی در تمام مرحله‌های انتخابات، تعیین ۲۴۹ حوزۀ انتخاباتی و برگزاری انتخابات حزبی از موارد عمدۀ این طرح است.

در این طرح آمده است، در هزینۀ انتخابات باید صرفه‌جویی شود و نماینده‌گان تمام احزاب و نهادها از این روند نظارت کنند. همچنان تمام گروه‌ها باید متعهد بر پذیرفتن نتیجۀ پایانی باشند.

نجیب‌الله احمدزی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات نیز در این نشست، طرح حزب اسلامی را همه‌جانبه و مفید ‌خواند. او از دیگر احزاب و گروه‌ها نیز می‌خواهد تا برای هرچه بهبود روند برگزاری انتخابات، طرح‌های‌شان را با این کمیسیون در میان بگذارند.

آقای احمدزی از حکومت می‌خواهد، در بودجه و تأمین امنیت انتخابات توجه داشته تا آنان در زمان تعیین‌شده انتخابات مجلس نماینده‌گان و شورای ولسوالی‌ها را برگزار کنند.

قرار است انتخابات مجلس و شوراهای ولسوالی‌ها به تاریخ ۱۶ سرطان/تیر ۱۳۹۷ برگزار شود.

این در حالی است که عطامحمد نور، والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی نیز چندی پیش پیشنهاداتی برای برگزاری انتخابات داشت. آقای نور، لغو کمیسیون انتخابات، اصلاحات، برنامۀ بدیل در صورت برگزاری انتخابات و نظارت گستردۀ احزاب سیاسی در انتخابات را برای حکومت وحدت ملی پیشنهاد کرده بود. او تأکید کرده بود که نتیجۀ انتخابات بدون در نظرداشت این موارد برای آنان قابل‌قبول نخواهد بود.

هواداران حکومت موقت، وقت تلفی می کنند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد