وزارت-تحصیلات-عالی-در-تمام-بخش-ها-از-تکنولوژی-استفاده-می-کند

نجیب الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی می‌گوید: این وزارت تلاش می کند که در تمام بخش های وزارت تحصیلات عالی از تکنولوژی استفاده صورت گیرد.

به گزراش خبرگزاری افغان نیوز: نجیب الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی روز (شنبه 25 قوس) در دومین نمایشگاه پروژه های تکنولوژی معلوماتی گفت: استفاده از تکنولوژی در نهادهای آموزشی میتواند سهولت برای رقابت سالم فراهم کند و افراد شایسته در نهادهای تحصیلاتی عالی راه پیدا کنند.

آقای خواجه عمری گفت: وزارت تحصیلات عالی میخواهد در تمام بخش‌ها و پروسه‌های که از سوی وزارت تحصیلات عالی عملی میشود از تکنولوژِ استفاده کند که از جمله این پروُسه های پروسه کانکور است.

به گفته وزیر تحصیلات عالی: کارهای برای رشد تکنولوژِ در کشور صورت گرفته است اما این پیشرفت‌ها کافی نیست و باید کارهای بیشتر صورت گیرد. خواجه عمری افزود: وزارت تحصیلات عالی میخواهد با استفاده از تکنولوژِ شبکه سازی بین دانشگاه‌های کشور را فراهم کند تا نظارت دقیق از این نهادها صورت گیرد.

او افزود: باید در کشور مدیریت تکنولوژی صورت گیرد و در نمایشگاه امروز بالای 27 پروژه برتر رقابت صورت میگرد که این یک نوید خوب برای دانشجویان ای تی است.

از سوی دیگر رولا غنی بانو اول کشور در این برنامه گفت: جوانان کشور همواره نشان داده اند که قدرت نو آوری را دارند و جامعه افغانستان نیز نیازمند این نو آوری است.

خانم غنی گفت: در حال حاضر برنامه ریزی های کامپیوتری یک ضرورت برای افغانستان است و باید جوانان که در این عرصه کار می‌کنند تشویق شوند.

بانو اول کشور افزود: ای تی جز زندگی جامعه است و برای پیشرف آن باید کارهای جدی و ارزنده صورت گیرد. او بیان داشت که یکی از ویژگی استفاده از تکنولوژِی، سهولت در پروسه کانکور در افغانستان است که باید در تمام ادارات مورد استفاده قرار بگیرد.

خانم غنی تاکید کرد: حکومت در تلاش است که تعداد بیشتر از خانم ها را در رشته ای تی جزب کند و در آینده افغانستان صاحب دیتابس خواهد شد.

دومین نمایشگاه تکنولوژِی معلوماتی امروز در حالی در مقر وزارت تحصیلاتی عالی برگزاری شد که گارد ریاست جمهوری افغانستان برخورد نامناسب با خبرنگاران کردند و خبرنگاران نیز این برنامه را مورد تحریم قرار دادند.

وزارت تحصیلات عالی در تمام بخش ها از تکنولوژی استفاده می کند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد