پاکستان-در-مبارزه-با-تروریزم-تظاهر-می-کند

رییس اداره اطلاعات ملی امریکا گفت که پاکستان در عملیات علیه گروه های تروریستی تلاش می‌کند خود را مبارز نشان دهد؛ اما تاکنون دست به چنین اقدامی نزده تا این گروه‌ها را تحت فشار قابل ملاحظه قرار دهد.

به گزارش افغان نیوز: دن کوتس، رییس اداره اطلاعات ملی امریکا که روز سه‌شنبه (24 دلو) در نشست کمیته اطلاعاتی مجلس سنای امریکا صحبت می‌کرد، گفت: با وجود آن‌که واشنگتن از اسلام آباد خواهان اقدامات بیشتر بر ضد این گروه‌ها شده، ارتش پاکستان تاکنون تلاش می‌کند که تنها در برابر گروه طالبان و شبکه حقانی ظاهراً خود را جدی نشان دهد.

او گفت: گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان با استفاده از پناهگاه‌های امن شان در این ‌کشور، علیه منافع امریکا در افغانستان، حملاتی را انجام می‌دهند.

رییس اداره اطلاعات ملی امریکا گفت که پاکستان در عملیات ضد طالبان و دیگر گروه‌ها تلاش می‌کند که در برابر آن‌ها خود را فعال نشان دهد؛ اما تاکنون دست به چنین اقدامی نزده تا این گروه‌ها را تحت فشار قابل ملاحظه قرار دهد.

مقام‌های بلند پایه امریکایی تاکنون بارها تاکید کرده اند که تروریستان در خاک پاکستان پناهگاه‌های امن دارند و اسلام آباد علیه آنان هیچ اقدامی نکرده است.

مقام‌های امریکایی هشدار داده اند که اگر پاکستان دست حمایت از تروریستان بر ندارد و پناهگاه‌های تروریستان را در خاکش هدف قرار ندهد، واشنگتن روابط خود را با اسلام آباد قطع کرده و خود وارد عمل خواهد شد.

از سوی دیگر گزارش هایی وجود دارد که امریکا تلاش هایی را آغاز کرده تا پاکستان را در فهرست جهانی کشورهای تروریزم درج کند.

پاکستان در مبارزه با تروریزم تظاهر می کند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد