پاکستان-نباید-رهبر-لشکر-طیبه-را-آزاد-کند

وزارت امور خارجه امریکا با نشرخبرنامه‌ای گفته است که حافظ سعید رهبر گروه جماعت الدعوه و لشکر طیبه است و پاکستان نباید او را آزاد کند.

به گزارش افغان نیوز: وزارت امور خارجه امریکا به آزادی حافظ سعید رهبر گروه جماعت الدعوه و لشکر طیبه از سوی دادگاهی در پاکستان واکنش نشان داده و خواهان بازداشت دوباره او شده است.

وزارت امور خارجه امریکا با نشرخبرنامه‌ای گفته است که حافظ سعید رهبر یک گروه تروریستی است و پاکستان نباید او را آزاد کند.

وزارت امور خارجه هند نیز به آزادی حافظ سعید واکنش نشان داده و گفته است که رهایی رهبر یک گروه تروریستی از سوی پاکستان نشان می‌دهد که این کشور می‌خواهد بار دیگر تروریستان جهانی را بر روی صحنه بیاورد.

وزارت امور خارجه هند گفته است که پاکستان همواره از گروه‌های تروریستی حمایت کرده و از آنان به حیث ابزاری علیه همسایگان خود کار می‌گیرد.

گفتنی است که چندی پیش دادگاهی در لاهور پس از بررسی پرونده حافظ سعید رهبر گروه جماعت الدعوه و گروه تروریستی لشکر طیبه، حکم آزادی و لغو بازداشت خانگی او را صادر کرد.

قاضی عبد السمیع خان پس از بررسی پرونده حافظ سعید سرکرده گروه جماعت الدعوه حکم آزادی وی را در دادگاه لاهور صادر کرده بود. دادگاه اعلام کرد که از 24 نوامبر (جمعه 3 قوس) بازداشت خانگی حافظ سعید به پایان می‌رسد.

رهبر جماعت الدعوه پس از صدور حکم آزادی خود در گفتگو با خبرنگاران گفت:" پاکستان کشوری مستقل و آزاد است و هند نمی‌تواند به اهداف خود برسد و سرانجام کشمیر آزاد شده و ما به حمایت خود از مردم این سرزمین ادامه خواهیم داد".

حافظ سعید در جنوری سال جاری به دستور دولت ایالتی پنجاب بازداشت خانگی شد و این مدت یک بار نیز تمدید شد.

حافظ سعید سرکرده گروه جماعت الدعوه و لشکر طیبه است که یکی از بزرگترین گروه‌های مسلح در منطقه می‌باشد و بیشتر در کشمیر فعالیت می‌کند.

حافظ سعید سرکرده لشکر طیبه و گروه 'جماعت الدعوه' برای حملات مرگ بار بمبئی در 2008 مقصر دانسته شد.

در حملات بمبئی که سه روز به طول انجامید، افراد مسلح در چندین نقطه حساس شهر، از جمله مراکز تجاری، ایستگاه های خط آهن و هوتل‌های بزرگ، اقدام به تیراندازی و بمب گذاری کردند.

امریکا لشکر طیبه و جماعت الدعوه را سازمان های تروریستی می داند.

حافظ محمد سعید همواره گفته است که جماعت الدعوه یک سازمان خیریه است و در اعمال خشونت آمیز از سوی گروه های ستیزه جو نقشی ایفا نکرده است.

پاکستان نباید رهبر لشکر طیبه را آزاد کند

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد